PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vakcīnas pret Covid-19 piecas reizes efektīvāk novērš ar Covid-19 saistītu hospitalizāciju nekā Covid-19 pārslimošana

Doctus
Vakcīnas pret Covid-19 piecas reizes efektīvāk novērš ar Covid-19 saistītu hospitalizāciju nekā Covid-19 pārslimošana
Freepik.com
ASV Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) veiktais valsts mēroga pētījums liecina, ka mRNS Covid-19 vakcīnas ir saistītas ar ievērojami lielāku imunitāti nekā iepriekšēja Covid-19 infekcija.

Pētnieki no CDC apkopoja datus par vairāk nekā 201 000 hospitalizāciju deviņos dažādos štatos. Apmēram 7000 cilvēku šajā grupā atbilda šī pētījuma kritērijiem. Pētnieku grupa analizēja to nevakcinēto personu skaitu, kurām Covid-19 tests bija pozitīvs vairāk nekā trīs mēnešus pirms hospitalizācijas vīrusa dēļ, kā arī to personu skaitu, kuras saņēma Pfizer vai Moderna vakcīnu un kurām Covid-19 nebija diagnosticēta pirms ievietošanas slimnīcā. Pētījumu grupa atklāja, ka kopumā nevakcinēti pieaugušie ar iepriekšēju Covid-19 infekciju tika aptuveni piecas reizes biežāk hospitalizēti nekā vakcinētie pieaugušie (OR=5,49; 95 % TI [2,75 – 10,99]) .

"Šie dati sniedz spēcīgus pierādījumus tam, ka vakcinācija sniedz labāku aizsardzību pret Covid-19, nekā paļaušanās tikai uz dabisko imunitāti," sacīja Šons Grannis, MD, MS, Rēgenstrīfas institūta datu un analītikas viceprezidents un Indiānas Universitātes skolas ģimenes medicīnas profesors. "Daudzi ir jautājuši, vai viņiem vajadzētu vakcinēties, ja viņi jau ir inficēti - šis pētījums rāda, ka atbilde ir jā." Regenstrief sniedza atbildi uz šo bieži uzdoto jautājumu.

Datu analīzē tika atklāts arī, ka pieaugušajiem, kas vecāki par 65 gadiem, mRNS vakcīnas bija gandrīz 20 reizes efektīvākas, lai novērstu hospitalizāciju, nekā tikai iepriekš izslimots Covid-19.

Pētījuma rezultāti atbilst laboratoriskajiem pierādījumiem, ka mRNS vakcīnas rada augstu antivielu līmeni, savukārt tiem, kuri atveseļojas no Covid-19, antivielu līmenis ir atšķirīgs, īpaši, ja viņiem bija viegli simptomi vai tie bija asimptomātiski.

Ar pilnu pētījumu var iepazīties šeit: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm?s_cid=mm7044e1_w

AVOTS: Bozio CH, Grannis SJ, Naleway AL, et al. Laboratory-Confirmed COVID-19 Among Adults Hospitalized with COVID-19–Like Illness with Infection-Induced or mRNA Vaccine-Induced SARS-CoV-2 Immunity — Nine States, January–September 2021. MMWR. Morbidity and Mortality Weekly Report, 2021; 70 (44)