PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Līdz vasaras beigām - vēl papildu vairāk nekā 210 tūkstošus “Pfizer” vakcīnu devas

Doctus
Līdz vasaras beigām - vēl papildu vairāk nekā 210 tūkstošus “Pfizer” vakcīnu devas
Freepik
Šīs papildu vakcīnas, kuru pirmās piegādes gaidāmas jau aprīļa pēdējā nedēļā, Latvija saņems no kopumā 50 miljoniem “BioNTech/Pfizer” vakcīnu devām, kuras ražotājs Eiropas Savienībai (ES) piegādās papildu jau līgumā paredzētajām 200 miljoniem devu.

Jau tika ziņots, ka 1. aprīlī ES Padomes dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komitejā (COREPER) tika panākta tā devētā ES solidaritātes vienošanās, kas paredz, ka Latvija šā gada otrajā ceturksnī saņems papildu 406 283 “BioNTech/Pfizer” vakcīnu devas.

Februāra sākumā ES dalībvalstis lēma dalīties ar savām "Moderna" vakcīnu devām. No pārdales, kuru organizē Zviedrija, Latvija saņem papildu 167 213 “Moderna” vakcīnu devas.

16. aprīlī  lielajos vakcinācijas centros Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā  vakcinācija pret Covid-19 notiek bez iepriekšēja pieraksta, un vakcīnu pret Covid-19 var saņemt jebkurš iedzīvotājs, kurš vēlas. Vakcinācijai paredzēts ierobežots vakcīnu apjoms. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnām.

Veselības ministrija ziņoja, ka 17. un 18. aprīlī septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas.