PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Stradiņa universitāte sadarbosies ar Lietuvas Veselības zinātņu universitāti

Doctus
Rīgas Stradiņa universitāte sadarbosies ar Lietuvas Veselības zinātņu universitāti
Rīgas Stradiņa universitāte
Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Lietuvas Veselības zinātņu universitāte (LVZU). Parakstītais līgums noteiks pamatu labākās prakses apmaiņai un sadarbībai inovāciju ieviešanā zinātnē un studijās.

"Kopā mēs atradīsim jaunus veidus, kā ieviest inovācijas pētniecībā un izglītībā, kā veicināt atklājumus un izstrādāt pasaulē konkurētspējīgas studiju programmas," sadarbības līguma parakstīšanas laikā LVZU Emanuela Levina centrā sacīja RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

"Apvienojot centienus, mūsu profesionālās komandas paaugstinās savu atpazīstamību Eiropā. Mums ir spēcīgs pamats sadarbībai, pateicoties ilggadējai draudzībai ar RSU, kas izpaužas dažādos līmeņos," sacīja LVZU rektors profesors Rimants Benetis.

RSU un LVZU ir uzturējušas attiecības daudzus gadus un izveidojušas ilgtermiņa partnerības saites. Katru gadu universitāšu apmaiņas programmā piedalās 20 studenti un pasniedzēji, arī citi administratīvie darbinieki apmeklē cits citu, lai piedalītos apmācībās.

Savukārt LVZU prorektors klīniskās medicīnas jautājumos profesors Renalds Jurkevičs ir RSU Padomes loceklis un konsultē savus Latvijas kolēģus administratīvās vadības jautājumos. 

Tikšanās laikā abu universitāšu delegācijas pārrunāja iespējamās sadarbības jomas zinātnes un inovāciju jomā. Tika apspriesta iespējaizstrādāt kopīgus Horizon Europe un EU4Health projektus par precīzijas medicīnu, molekulāro bioloģiju, hronisko nogurumu, darba drošību, vides veselību, sabiedrības veselību, sporta zinātni un rehabilitāciju.