PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vairāk nekā 100 ēnotāju iepazīst Austrumu slimnīcas darbu

Doctus
Vairāk nekā 100 ēnotāju iepazīst Austrumu slimnīcas darbu
RAKUS
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Ēnu dienā piedalījās vairāk nekā 100 ēnotāju, lai iepazītu iespējamo nākotnes profesiju un atsevišķu slimnīcas klīniku un nodaļu ikdienas darbu.

Rīgas Stradiņa universitātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asociētā profesore Agnese Ozoliņa stāstīja ne vien par anesteziologa reanimatologa specialitāti, bet arī par vērtīgo un interesanto medicīnas nozari kopumā: “Šajā profesijā nekad nebūs garlaicīgi, jūs jutīsieties piepildīti. Medicīna ir joma, kurai nav robežu, tā ir lieliska iespēja apvienot praktiskās zināšanas, klīnisko medicīnu ar akadēmisko medicīnu. Jūs varēsiet mācīties, iesaistīties izglītībā, pētniecībā, paralēli praktiski palīdzēt saviem pacientiem un iepazīt pasauli.”

Par radiologa profesijas izvēli stāstīja Radioloģijas centra vadītāja Dr. Aina Kratovska: “Ja kāds jums saka, ka medicīnu studēt ir viegli, neticiet – viņš melo vai nezina patiesību. Šis ir grūts ceļš, bet tā galā ir milzīgs gandarījums.” Lai sanākušos ēnotājus iepazīstinātu ar radioloģijas nozari, tās nozīmību mūsdienu medicīnā un radiologa, kā arī radiogrāfera darbu, plašu izklāstu par profesiju sniedza Radioloģisko izmeklējumu kvalitātes vadības sistēmas speciālists Kristaps Reimartuss.

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs ēnotājus uzņēma jaunajās NMPUK Infekciju bloka telpās, kur iepazīstināja ar pacientu uzņemšanu, dzīvības glābšanu un ārstēšanu.