PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Janvāris 2018

INESE CELMIŅA, uroloģe, RAKUS, Medicīnas centrs ARS

PAR JANVĀRA NUMURU

“Vienmēr uzmanīgi pārlasu kolēģu rakstīto, jo tas dod ieskatu jaunākajos pavērsienos dažādos medicīnas virzienos un atgādina sen zināmas patiesības: “Mēs nevaram veiksmīgi palīdzēt pacientam, ja slimību uztveram tikai kā viena orgāna bojājumu vai funkciju traucējumu. Organisms ir viens vesels, un slimība lielākā vai mazākā mērā skar katru tā daļiņu. Pats svarīgākais vienmēr atcerēties — cilvēks nav tikai fiziskais ķermenis, bet arī dvēsele.”

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Idiopātiska plaušu fibroze

Intersticiālās plaušu slimības (IPS) ir heterogēna slimību grupa ar zināmu un nezināmu etioloģiju. IPS pamatā ir šūnu bojājums ap alveolām, kas rada plašu iekaisumu un/vai fibrotisku plaušu rētošanos. Zināmas vairāk nekā 300 dažādas IPS, no kurām vairums sastopamas ļoti reti. [1]

I. Grīsle

Tik daudz vēl jāizdara! INĀRA LOGINA, neiroloģe, algoloģe

RSU Medicīnas fakultātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras profesorei INĀRAI LOGINAI aizvadītais gads bija jubileju gads: 40 gadu, kopš viņa beigusi Stradiņa universitāti (tolaik Rīgas Medicīnas institūtu), un 25 gadi kopš darba gaitu sākuma Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Rudenī viņa saņēma pirmā latviešu zinātnieka profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu neiroloģijā un algoloģijā.

V. Vāvere

Eksāmenu stāsti. DZINTRA KAŽOKA, MĀRĪTE ANTRA OZOLIŅA

“Studē medicīnu, kamēr vēl esi pie labas veselības,” — tā skan viens no Mērfija likumiem ārstiem. Sava daļa patiesības tajā ir. Tik intensīvi mācīties, kā to dara studiju pirmajos gados, var vienīgi tad, ja ar veselību viss kārtībā! Kā mūsdienas mācās medicīnas studenti? Ko pasniedzēji novērtē studentos un ko studenti — docētājos?

L. Meķe