PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Jūnijs 2019

Dr. Gunta Tīcmane, RSU ģimenes ārsta specialitātes programmas vadītāja, ģimenes ārste no Jumpravas  

“Viss zaļo, gaiss smaržo, ir sajūta, ka viss priecē un atkal sākas no jauna. Bet, atceroties no saviem studiju gadiem un tagad pieņemot pārbaudījumus un vērojot savus studentus, zinu, ka viņiem šis laiks ir diezgan saspringts, raižu un pārbaudījumu pilns. Tas jāiztur, un tad varēs ļauties arī vasaras priekiem... Tomēr arī mums, ārstiem ar stāžu, ir darba pilnas rokas un vienlaikus jāapgūst jauna un jauna informācija. Pārlasot svaigo Doctus numuru, patiesi saistošas informācijas ir daudz.”

 “Mani kā ģimenes ārsti īpaši uzrunāja klīniskā gadījuma analīze (paciente ar nieru mazspēju), kurā uzsvērta individuāla pieeja pacientam un komandas darbs, bez kura ģimenes ārsta prakses darbs ir praktiski neiespējams.”

 “Pēdējā laikā arvien aktuālāks kļūst jautājums par pieaugošo arodslimību īpatsvaru — darbspējas vecums pakāpeniski pagarinās, bet darbinieku veselības stāvoklis nebūt nav tas labākais. Ar šo problēmu praksē sastopamies arvien biežāk.”

 “Tagad, vasarā, noderīgi būs profesores Ilonas Hartmanes padomi par kukaiņu kodumiem — ko tādās reizēs darīt, kā rīkoties.”

 “Ļoti iedvesmoja kolēģu stāsti un padomi, kā nepadoties rutīnai. Vasara liek kustēties vēl čaklāk, atraisīties, pievērsties gan atpūtai, gan dažādiem sporta veidiem, arī ekstrēmiem. Uzdrīkstēsimies darīt lietas, kas mums patīk, iedvesmo un dod spēku neizdegt, veicot savu sirdsdarbu!”

 

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Glaukoma un katarakta. Biežākie akluma iemesli pasaulē

Acu slimību pacientu lielākās bažas vienmēr izpaužas jautājumā: “Vai man draud aklums?” Dažādas acu slimības ietekmē atšķirīgus redzes funkcijas aspektus dažādās pakāpēs, un pacienti visbiežāk labi spēj adaptēties, izmantojot atlieku redzi. Uzskatāmi tas izpaužas pacientiem ar iedzimtām redzes orgāna slimībām, kad neiroplastiskums nereti izpaužas arī neirosubstitūcijas veidā.

K. Leimane, S. Čivljaka, I. Trēziņa

Insektu izraisītas dermatozes. Klīniskais raksturojums

Dabā mīt daudz dažādu insektu, kas īpaši pavasara un vasaras periodā kož un dzeļ cilvēka ādā. Parasti šo kodumu radītais iekaisums ir neliels un ātri izzūd. Taču ir insekti, kuru kodums izraisa klīniski nozīmīgu ādas reakciju vai kuri izplata slimības. Insekta koduma klīniskās pazīmes atkarīgas gan no insekta sugas un pacienta organisma reakcijas, gan arī no sekundāriem faktoriem, piemēram, ja attīstās komplikācijas ar strutainu infekciju.

I. Hartmane

Dzelzs deficīta anēmija grūtniecēm. Kādi ir riski?

Anēmija ir stāvoklis, kad ir samazināts hemoglobīna daudzums, arī hematokrīta līmenis ir zemāks par individuālo normu, kas ir atkarīga no dzimuma, vecuma un dzīvesvietas attiecībā pret jūras līmeni. Anēmija grūtniecības laikā ir globāla veselības problēma un var būt galvenais kādas slimības cēlonis, tāpēc svarīgi identificēt anēmiju, kura noteikti jāārstē.

E. Voitehoviča, S. Krūmiņa

Par motivētu kustību. EVA STRĪĶE, anestezioloģe reanimatoloģe, Stradiņa slimnīcas galvenā ārste

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas galvenā ārste EVA STRĪĶE nevairās no atbildīgiem, laikietilpīgiem un sarežģītiem darba pienākumiem. Komandas spēlētāja un vadītāja, kurai nav vienalga, kā jūtas komanda. Patīk rīkoties ātri. Sasniegt reālus, nevis formālus uzlabojumus. Taču vairāk par administratīviem pienākumiem Evu Strīķi saista ārstes darbs, un vislabprātāk viņa atrastos operāciju zālē.

M. Lapsa