Vidzemes slimnīca iesaistīsies Jauno mediķu akadēmijas filiāles darbā

Brila B. | 2016. gada 24. oktobris

Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmijas (JMA) filiāle. Plānots, ka teorētiskās zināšanas jaunieši varēs apvienot ar praksi Vidzemes slimnīcā, bet vienu nodarbību pavadīs RSU Rīgā.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs

Atklāšanā uzrunas 19. oktobrī teica RSU mācību prorektore Tatjana Koķe, VVĢ direktors Artūrs Skrastiņš, Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Jauno mediķu akadēmijas filiāles ideja - jaunieši reizi mēnesī iegūst teorētiskās zināšanas ķirurģijā, traumatoloģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās medicīnas jomās.

Savā uzrunā Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzsvēra, ka ļoti priecājas par jauno sadarbību ar RSU un aicina jauniešus izmantot šo iespēju. Viņš atgādināja, ka jau vairāku gadu garumā Vidzemes slimnīcā ir notikušas VVĢ Jauno mediķu un biologu skolas nodarbības skolotājas Indras Vēveres vadībā. Tagad, līdz ar oficiāla sadarbības līguma parakstīšanu starp slimnīcu un ģimnāziju projekta "Jauno mediķu akadēmija" ietvaros, sadarbība starp ārstniecības iestādi un izglītības iestādi kļūs vēl profesionālāka un mērķtiecīgāka. "Vidzemes slimnīca nodrošinās jauniešiem praksi, kas nozīmē arī ieskatu medicīnas tehnoloģiju attīstībā un to pielietojumam ikdienas situācijās," uzsvēra U.Muskovs.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Uz augšu ↑