PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vidzemes slimnīcā uzstāda unikālu iekārtu mugurkaula ķirurģijai

Doctus
Vidzemes slimnīcā uzstāda īpašu operāciju mikroskopu mugurkaula ķirurģijai
Vidzemes slimnīcā uzstāda īpašu operāciju mikroskopu mugurkaula ķirurģijai Foto: Vidzemes slimnīca
Vidzemes slimnīcā uzstāda īpašu operāciju mikroskopu Tivato 700, kas paredzēts mugurkaula ķirurģijai. Jaunā iekārta ļaus veikt līdz šim nebijušas operācijas Dr. Edgara Svolaka vadībā.

Vidzemes slimnīcas traumatologs Dr. Edgars Svolaks norāda, ka iekārtas iegāde veicinās milzīgu lēcienu mugurkaula ķirurģijas attīstībai Vidzemes slimnīcā. Šādas iekārtas iegāde nav iespējama daudzām reģionālajām slimnīcām. Operāciju mikroskopu Tivato 700 slimnīcas personāls gaidīja jau 7 mēnešus, un iekārtas iegāde kopumā ir izmaksājusi vairāk nekā 100 000,00 EUR.

Jaunā mikroskopa izmantošana operācijas laikā nodrošina operācijas norisi mazinvazīvā (kas nozīmē īsāku hospitalizāciju un ātrāku pacienta atlabšanu) tehnikā. Izmantojamā tehnika rada arī mazāku audu traumatizāciju un ļauj sasniegt labākus rezultātus atveseļošanās periodā. Tivato 700 ir aprīkots ar diviem daudzfuncionāliem un inovatīviem binokulāriem tubusiem, līdz ar to gan operējošais ķirurgs, gan asistents spēj vienlaicīgi redzēt operācijas lauku, kas būtiski uzlabo redzamību un operācijas gaitas kontroli. Papildus videoattēls tiek translēts arī monitorā, lai vizualizāciju redzētu viss medicīnas personāls, kas piedalās konkrētās operācijas veikšanā.