Nav pierādījumu, ka COVID-19 gadījumos būtu vertikālā transmisija no mātes uz augli

Doctus . | 2020. gada 24. marts

Nav pierādījumu, ka Covid-19 gadījumos varētu būt vertikālā transmisija auglim no mātes un bērns saslimtu ar klīniski nozīmīgu infekciju, secināts pētījumā.

Uhaņas slimnīcā epidēmijas laikā piedzima 4 jaundzimušie sievietēm, kurām bija apstiprināta COVID-19 infekcija. Visi jaundzimušie pēc piedzimšanas nekavējoties tika izolēti no mātes un bērni lietoja barošanas formulu.

Trijiem no četriem jaundzimušajiem bija negatīvs COVID-19 tests 72 stundas pēc dzimšanas. Vienam bērnam vecāki neļāva veikt COVID-19 testu.

Nevienam no jaundzimušajiem neattīstījās smagi klīniski simptomi, piemēram, drudzis, klepus, diareja vai abnormāla radioloģiskā atradne.

Diviem no četriem jaundzimušajiem bija izsitumi, tomēr izsitumu lokalizācija un forma atšķīrās, izsitumi izzuda bez ārstēšanas.  

Visas 4 mātes bija simptomātiski inficētas ar COVID-19 trešajā grūtniecības trimestrī. Grūtniecēm bija drudzis (n=4), klepus (n=2) nogurums (n=2) un galvassāpes (n=2). Tikai viena no grūtniecēm ziņoja par samazinātām augļa kustībām. Limfocīti bija zem normālā līmeņa visām pacientēm un 2 pacientēm uzrādījās limfopēnija. Bija statistiski ticams C reaktīvā olbaltuma līmenis visām grūtniecēm. Izmaiņas datortomogrāfijā tika novērotas visām grūtniecēm. Ķeizargriezieni tika veikti trim no četrām dzemdētājām, vienai bija vaginālas dzemdības. Visi četri jaundzimušie un viņu mātes bija veselas pēc izrakstīšanas no stacionāra.

AVOTS: Chen Y, Peng H, Wang L, et al. Infants Born to Mothers With a New Coronavirus (COVID-19). Front. Pediatr., 16 March 2020

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Vairāk nostaigātu soļu dienā, zemāka visu cēloņu mirstība

  Doctus . | 2020. gada 26. marts

  Pētījumā noskaidrots, ka lielāks noieto soļu skaits dienā ir saistīts ar zemāku mirstības risku jebkādu cēloņu dēļ. Pētnieki arī noskaidroja, ka noieto soļu skaitam nevis intensitātei ir cieša saistība ar mirstību. Lasīt visu

 • Paplašina COVID-19 testēšanu – priekšroku varētu dot arī mediķiem

  Doctus . | 2020. gada 20. marts

  Kurus mediķus iekļaus COVID-19 testēšanā? “Pārsvarā sākotnēji tas būs uzņemšanas nodaļu personāls, jo tur ir vislielākā dažādu pacientu plūsma. Mērķis - nepalaists garām brīdi, kad nodaļā ir bijis kāds pacients bez simptomiem, un viņš varētu būt aplipinājis mediķi, kurš nav bijis aizsargtērpā, un pēc tam šis mediķis varētu aplipināt pārējos,” preses konferencē, 20. marta pēcpusdienā sacīja NMPD direktore Liene Cipule. Lasīt visu

 • Epidemiologi: ko mācīties no Ķīnas?

  Ričika D. | 2020. gada 19. marts

  Dažādu pasaules universitāšu epidemiologi analizē un modelē scenārijus, kā pārvietošanās ierobežojumi un sociālā distancēšanās ietekmēja COVID-19 izplatību Ķīnā. Lasīt visu