PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas speciālisti sniedz augstākā līmeņa veselības pakalpojumus

Doctus
Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas speciālisti sniedz augstākā līmeņa veselības pakalpojumus
RAKUS
Pagājušā nedēlā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā sadarbībā ar Aslimnīcas Mācību centru norisinājās seminārs par Datortomogrāfijas (DT) vadītu un robotizētas navigācijas asistētu Invazīvās Radioloģijas manipulāciju attīstības perspektīvām Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Bernes Universitātes (Šveice) profesors Stefans Vēbers atzina: Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas speciālisti ir starptautiskā apritē un sniedz saviem pacientiem augstākā līmeņa veselības aprūpes pakalpojumus.

Radioloģijas centra vadītāja dr. Aina Kratovska un invazīvais radiologs dr. med. Nauris Zdanovskis iepazīstināja klīniku un nodaļu vadošos ārstus un jaunos kolēģus ar Austrumu slimnīcā veicamo un nākotnē plānoto mazinvazīvo manipulāciju klāstu, ko realizē invazīvie radiologi.  Semināra dalībniekiem bija iespēja noklausīties arī profesora Stefana Vēbera (Stefan Weber) lekciju.  Bernes Universitātes (Šveice) profesors ir vienas no pasaulē populārākās un visbiežāk izmantotās DT vadītu robotizētu manipulāciju iekārtas programmatūras izgudrotājiem, kas šo ideju ir attīstījis līdz gala produktam un ieviesis klīniskajā praksē gan Eiropā, gan ASV. Šobrīd ar inovatīvo robotizētas navigācijas iekārtu iepazīstināja arī Austrumu slimnīcas darbiniekus.

Profesors Stefans Vēbers pauda atziņu, ka šādu augstas precizitātes robotizētu manipulāciju veikšana datortomogrāfijas kontrolē vairs nav nākotne, bet jau ir daudzu vadošo klīniku tagadne, kas ļauj nodrošināt medicīnisko manipulāciju ātrāku, detalizētāku plānošanu un izpildi, kā arī mazina komplikāciju riskus pacientiem.

Biežāk veiktās datortomogrāfijā vadītas manipulācijas ir ļaundabīgu audzēju perkutāna ablācija ar speciālām adatām jeb iznīcināšana ar termālo iedarbību un  patoloģisku šķidruma kolekciju drenāža vietās, kas nav redzamas ultrasonogrāfijā vai ir ļoti dziļi lokalizētas. Tāpat, izmantojot šo metodi,  tiek arī nodrošināta iespēja pacientiem veikt paraugu paņemšanu mazinvazīvā veidā, mazinot nepieciešamību veikt vaļējas operācijas.

Lielākoties datortomogrāfijas vadītas manipulācijas ir minimāli invazīvas procedūras, tas nozīmē, ka pacientam tiek veikta ārstēšana tikai izdarot mazu dūrienu ādā. Attiecīgi šādu manipulāciju veikšana samazina hospitalizācijas un intensīvās terapijas gultas dienu skaitu, mazina vaļējo jeb konvenciālo operāciju nepieciešamību.