PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Daniels Pavļuts: ar ģimenes ārstiem panākta vienošanās vakcinācijas jautājumā

D. Ričika
Daniels Pavļuts: ar ģimenes ārstiem panākta vienošanās vakcinācijas jautājumā
Veselības ministrs Daniels Pavļuts preses konferencē informēja, ka šodienas diskusijā ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Sarmīti Veidi un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāju Līgu Kozlovsku panākta vienošanās par resursu piešķiršanu ģimenes ārstu praksēm, kas veiks vakcināciju pret Covid-19. Vakcinācija ģimenes ārstu praksēs sāksies nākamnedēļ.

Iepriekš bija izskanējis, ka ģimenes ārsti vakcināciju savās praksēs redz problemātisku tieši no resursu viedokļa - tika prasīts vai nu vēl viens palīgs praksē vai dubults tarifs par darbu. 

“Tā kā tā būs papildu noslodze, tad ģimenes ārsti saņems papildu atlīdzību. Nacionālais veselībās dienests noteiks īpašu tarifu,” sacīja veselības ministrs. Cik liela būs piemaksa, tas netika vēl izpausts, pie šī jautājuma tiek strādāts. Taču ministrs uzsvēra: ļoti svarīgi, lai senioru un hroniski slimo pacientu vakcinācijā iesaistās tieši ģimenes ārsti.

Pašlaik noslēgti līgumi ar 504 ģimenes ārstu praksēm, kas veiks vakcināciju pret Covid-19. Veselības ministrija ir izsūtījusi 1156 līgumus un cer, ka prakšu skaits, kurās tiks veikts vakcinācija, pieaugs.

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča solīja, ka NVD mājas lapā drīzumā būs saraksts ar šīm ģimenes ārstu praksēm, kuras nodrošinās Covid-19 vakcinācijas pakalpojumu.

Vakcinācijas trešā kārta sāksies jaunndēļ, un tajā paredzēts vakcinēt seniorus vecākus par 70 gadiem. Kopumā šajā grupā ietilpts 187 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Pašlaik tiek apkopoti vietnes manavakcina.lv un pa tālruni saņemtie dati, lai atlasītu konkrēto senioru grupu un nodotu šos datus ģimenes ārstu praksēm. Tāpat tie seniori, kuri nav vēl pieteikušies, to varēs izdarīt savā ģimenes ārsta praksē. Ģimenes ārsti veidos paši sarakstu un ziņos, kad seniors varēs ierasties uz vakcināciju. Ja seniora ģimenes ārsts neveiks vakcināciju, tad viņa uzdevums būs nodot šo sarakstu tālākai koordinācijai.

Tā kā paralēli turpinās medicīnas darbinieku un sociālās aprūpes centru iemītnieku vakcinācija, tad ar piegādātajām vakcīnu devām ģimenes ārstu praksēs līdz marta beigām plānots vakcinēt 57 tūkstošus senioru.

Runājot par vakcinācijas tempu, kas šobrīd ir lēns un tiek kritizēts, E. Juhņēviča norādīja, ka nākamās divās nedēļās paredzēts vakcinēt 7000 cilvēku nedēļā (tūkstoti dienā), bet no 1. marta – nepilnus 20 tūkstošus cilvēku nedēļā.

FOTO: Freepik.com