PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Hormonālā terapija var pasargāt no ceļa osteoartrīta

Doctus
Sievietēm pēc menopauzes vecumā, kuras lieto hormonaizvietojošo terapiju (HAT), retāk attīstās simptomātisks ceļa osteoartrīts, salīdzinot ar tām, kuras nelieto HAT, secināts pētījumā.

Ir zināms, ka osteoartrīta incidence pēc menopauzes palielinās, tas varētu būt saistīts ar hormonālām izmaiņām. Zināms, ka estrogēna deficīts ietekmē osteoartrīta attīstību un tiek uzskatīts, ka HAT ir saistīta ar osteoartrītu. Šajā pētījumā tika analizēta saistība starp ceļa osteoartrīta izplatību un HAT.

Pētījumā piedalījās 4766 sievietes pēc menopauzes vecumā. HAT tika definēts kā regulāra hormonālā terapija vismaz 1 vienu gadu, demogrāfiskie un dzīvesveida faktori tika salīdzināti starp HAT un kontroles grupu. Ceļa osteoartrīts tika definēts balstoties simptomos un radioloģiskos izmeklējumos.

Daudzfaktoru loģistiskais modelis uzrādīja, ka HAT grupā ceļa osteoartrīta OR=0,70 (95 % TI [0,5 – 0,9]), salīdzinot ar kontroles grupu.

Pētnieki secina, ka ceļa osteoartrīta izplatība ir zemāka dalībniecēm, kuras lieto HAT.

AVOTS: Hyun JJ, Hee BC, Gyu SG, et al. Knee osteoarthritis and menopausal hormone therapy in postmenopausal women a nationwide cross-sectional study. Menopause.  Published online ahead of print December 21, 2018.