PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pavisam maziem zīdainīšiem ar drudzi ir lielāks infekciju risks

Doctus
Zīdaiņiem līdz 8 nedēļām ar augstu drudzi ir paaugstināts infekciju risks, secināts pētījumā.

Drudzis ir biežākā sūdzība, ar ko vēršas bērnu neatliekamās uzņemšanas nodaļās, bet lielākajai daļai bērnu drudzis nav saistīts ar nopietnu bakteriālu infekciju. Tomēr jaundzimušajiem nepamanīta smaga bakteriāla infekcija var radīt postošas sekas.

Pētījuma mērķis bija novērtēt saistību starp drudža raksturojumu un smagas bakteriālas infekcijas riski zīdaiņiem ar drudzi. Tika analizēta saistība starp drudža smagumu, vietu, kur temperatūra mērīta, drudža ilgumu un smagu bakteriālu infekciju.

Pētījumā iekļāva 4821 pacientu, kuriem bija paņemta vismaz viena asins kultūra. Drudža lielums bija statistiski ticami saistīts ar smagu bakteriālu infekciju (OR+1,5; 95 % TI [1,2 – 1,8]). Savukārt drudža ilgums nebija saistīts ar smagu bakteriālu infekciju un vieta, kur temperatūra tika mērīta (uzņemšanas nodaļā pret ne veselības aprūpes iestādē), minimāli bija saistīta ar smagas bakteriālas infekcijas risku (OR=1,3; 95 % TI [1,0 – 1,5]).

Pētnieki secināja, ka drudzis ar temperatūru virs 38 C0 zīdaiņiem, kuri jaunāki par 8 nedēļām, ir saistīts ar visiem trim nopietnu bakteriālu infekciju veidiem (meningīts, infekcija asinīs un urīnceļu infekcija). Tādēļ pētnieki iesaka nekavējoties vērsties pie ārsta, ja zīdainim (līdz 8 nedēļu vecumam) ir temperatūra virs 38 C0 .

AVOTS:Davis J, Lehman E. Fever Characteristics and Risk of Serious Bacterial Infection in Febrile Infants. The Journal of Emergency Medicine, 2019; 57 (3): 306