PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Latvijas Bērnu Dzirdes centrā - modernākā dzirdes aparātu mērījumu sistēma Baltijā

Doctus
LMT prezidents Juris Binde un Latvijas Bērnu Dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe
LMT prezidents Juris Binde un Latvijas Bērnu Dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe Foto: Deep White
Atzīmējot Latvijas Bērnu Dzirdes centra 30. jubileju, tajā uzstādīta Baltijā modernākā dzirdes aparātu noskaņošanas, testēšanas, programmēšanas un skaņas mērījumu sistēma, kas ļaus mazo pacientu dzirdes aparātus noregulēt atbilstoši dzirdes specifikai.

Jaunā Affinity Compact Version 4 iekārta sastāv no vairākiem tehnoloģiskiem blokiem jeb moduļiem. Tajā ir dzirdes sliekšņa pārbaudes sistēma, reālie auss mērījumi, vizualizējama valodas programmēšana un dzirdes aparātu testēšanas un darbības pārbaudes ierīce. To kopēja un saskaņota darbība nodrošina dzirdes tehnisko parametru atbilstības un izvērtēšanas sistēmu, uz pacienta dzirdes  sliekšņa balstītu dzirdes iekārtu noregulēšanu, pārbaudāmās personas vizuālo valodas programmas un skaņas parametru atbilstības izvērtējumu, kas veikti bungu plēvītes tuvumā, kā arī dzirdes aparātu noregulēšanas un skaņas mērījumu sistēmu. Jaunā iekārta iegādāta par LMT ziedojumu 10 000 eiro apmērā.

Gada laikā centru apmeklē vairāk nekā 3300 mazo pacientu, ik gadu tiek izsniegti 320 dzirdes aparāti bērniem ar paliekošiem dzirdes traucējumiem.

Dr. Sandra Kušķe, Latvijas Bērnu dzirdes centra centra vadītāja: “Tas, cik veiksmīgi cilvēks pieņem un sadzīvo ar dzirdes aparātu, atkarīgs no tā, cik veiksmīgi iekārta ir regulēta vai programmēta. Bērnu valodas un runas attīstības prasmes vistiešākajā mērā saistītas ar dzirdētā kvalitāti.