← Atpakaļ

Jaunumi ankilozējošā spondilīta diagnostikā un ārstēšanā

Reimatoloģija ir medicīnas nozare, kas šobrīd ļoti strauji attīstās. Tā vairs nav tā reimatoloģija, kuras principus mums mācīja pirms divdesmit vai pat desmit gadiem - ir jauni klasifikācijas kritēriji, jaunas diagnostikas metodes vai labi zināmu radioloģisko metožu jauni aspekti, labāka izpratne par patoģenētiskajiem mehānismiem, jaunas zāles, mērķtiecīgāka līdzšinējo zāļu izmantošana, jauns sasniedzams terapijas mērķis - remisija. Kā viens no spilgtākajiem pierādījumiem ir jaunumi autoimūno artrītu diagnostikā un terapijā.


Kas ir autoimūns iekaisuma artrīts?

Artrīts, kas rodas imūnās sistēmas iedarbības rezultātā pret paša organisma kustību aparāta sastāvdaļām: pret sinoviju jeb sinoviālajiem audiem reimatoīdā artrīta gadījumā un pret cīpslu/saišu/locītavu kapsulu piestiprināšanās vietām pie kaula spondiloartropātiju (SpA) gadījumā. SpA grupā ietilpst psoriātiskais artrīts, reaktīvs artrīts, SpA asociācijā ar iekaisīgu zarnu slimību (Krona slimību vai čūlaino kolītu), nediferencētā SpA, kā arī ankilozējošais spondilīts, par ko šoreiz runāsim detalizētāk.

Ankilozējošais spondilīts

Ankilozējošais spondilīts (AS) (jeb Behtereva slimība) ir SpA -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti