← Atpakaļ

Ar vecumu saistīta makulas deģenerācija

Ar vecumu saistīta makulas deģenerācija (VMD) ir galvenais akluma cēlonis pasaulē. Tā kā sabiedrība noveco, šī problēma varētu skart 20% iedzīvotāju. Smagas norises VMD (arī neovaskulāra) saistīta ar progresējošiem redzes traucējumiem. Galvenie riska faktori ir smēķēšana, uztura paradumi, sirds–asinsvadu sistēmas slimības un ģenētiskie marķieri. Šobrīd ārstēšanas iespējas ir anti-VEGF injekcijas acī kombinācijā ar citām metodēm, bet tiek meklētas arvien jaunas un pacientam vieglāk lietojamas un izturamas ārstēšanas metodes.


Ģimenes anamnēzes nozīme ar vecumu saistītas makulas deģenerācijas attīstībā

Ģimenes anamnēzi uzskata par VMD riska faktoru. Lai ieteiktu iedarbīgu terapijas veidu, svarīgi izprast ģimenes anamnēzes nozīmi slimības attīstībā. Pētījumā izskaitļots VMD attīstības risks saistībā ar ģimenes anamnēzi.

Visus pētījuma dalībniekus rūpīgi fenotipēja. Brāļu un māsu klīniskos simptomus salīdzināja ar laulāto simptomiem. Ievāca ģimenes anamnēzi, rēķināja ģimenes anamnēzes VMD izredžu attiecību. Rezultātus samēroja pēc vecuma, smēķēšanas statusa un genotipa.

495 pacientiem ar VMD analizēja 295 laulātos un 171 brāli/māsu. Ja kādam no…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti