← Atpakaļ

Vēnu varikoze Vai ārstēt?

Virspusējo vēnu varikoze ir viena no biežākajām slimībām populācijā. Bonnas vēnu pētījuma dati liecina, ka 90% no populācijas ir kāda vēnu patoloģija. Ambiciozāki flebologi teiktu, ka vēnu slimības ir biežākās no visām. Ārstiem parasti ir skaidra taktika: ja ir ko ārstēt, tad jāārstē. 


Tā kā vēnu varikoze ir mehāniskas dabas bojājums, kas skar vārstules, to izlabot nav iespējams, tātad varikozās vēnas jāizgriež. Bet ko domā pacienti? Bieži varikozas vēnas neizraisa nekādas sūdzības un ir tikai kosmētisks defekts, kas tā īsti netraucē. Kāpēc gan lai ietu uz operāciju, ja nekas nesāp? Patiesība, protams, ir pa vidu.Šā raksta pamatdoma ir pārspriest vēnu patoloģiju, kad nav tādu izteiktu sūdzību kā sāpes un ādas, zemādas audu izmaiņu, čūlu. Pēc CEAP klasifikācijas tās būtu vēnu slimības pirmajās trīs stadijās (C1-C3). Vai tas varētu būt bīstami un kad tomēr jāārstē?

Lai runātu par vēnu patoloģiju, jāsaprot, kādus…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti