PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pieredzējuši ārsti atver jaunu traumatoloģijas-ortopēdijas-ķirurģijas klīniku

Doctus
Pieredzējuši ārsti atver jaunu traumatoloģijas-ortopēdijas-ķirurģijas klīniku
Ceturtdien, 17. novembrī ārsti Pēteris Studers, Kaspars Ūdris un Arnolds Skirmanis atklāja traumatoloģijas-ortopēdijas-ķirurģijas klīniku šī profila pacientu konsultēšanai un ārstēšanai. Sveicēju pulkā bija ne tikai kolēģi un draugi, bet arī pacienti - TTT basketbola komandas ļeģenda Uļjana Semjonova, kura Pēteri Studeru jau vairākus gadus sauc par savu ārstu.    

Uļjana Semjonova sveic Pēteri Studeru (centrā) Uļjana Semjonova sveic Pēteri Studeru (centrā)
Uļjana Semjonova sveic Pēteri Studeru (centrā)

„Rietumu Klīnika" bez jau minētajiem traumatologiem-ortopēdiem strādās arī citi pieredzes bagāti ārsti. Viņi  nodrošinās pacientiem pakalpojumus profesionālā līmenī un patīkamos apstākļos. "Daudzi klīnikas ārsti ir ieguvuši izglītību un papildinājuši savas zināšanas ārpus Latvijas, piedaloties kongresos, simpozijos un apmaiņas programmās," stāsta Pēteris Studers.

Pēteris Studers ir ārsts traumatologs - ortopēds ar 29 gadu stāžu. Kopš 1982. gada strādā Traumatoloģijas ortopēdijas slimnīcā, kura agrāk bija pazīstama kā Latvijas Traumatoloģijas ortopēdijas institūts. Specializējies lielo locītavu endoprotezēšanā. Konsultē un ārstē lielo locītavu deģeneratīvas slimības, traumas un to seku izraisītās slimības. P. Studers gadā veic vairāk nekā 200 locītavu endoprotezēšanas un to revīzijas.No 1992. līdz 2007. gadam vadījis ortopēdijas nodaļu Traumatoloģijas ortopēdijas slimnīcā. Ieguvis medicīnas doktora grādu, 1992. gadā aizstāvot doktora disertāciju par gūžas locītavas endoprotezēšanu. Rīgas Stradiņa universitātes, traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniski - pētnieciskās labaratorijas vadītājs. Pēteris Studers ir vadošais pētnieks, aktīvs Latvijas Traumatoloģijas ortopēdijas asociācijas biedrs, Gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas asociācijas biedrs, kā arī starptautiskās SICOT organizācijas Latvijas Nacionālais delegāts. 2008. gadā Dr. Studers nominācijā „Gada mediķis" ieguva balvu „Gada balva medicīnā", savukārt šī gada maijā viņš saņēma Atzinības krustu par sevišķiem nopelniem pacientu veselības aprūpē un ārstniecībā un jauno medicīnas speciālistu profesionālajā izglītībā.

Kaspars Ūdris ir traumatologs - ortopēds, locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas speciālists. Absolvējis Latvijas Universitātes medicīnas fakultāti, pēc diploma izglītību guvis traumatoloģijā un ortopēdijā. Locītavu endoskopiju apguvis Lietuvā, Klaipēdas univesitātes klīnikā, no 2008. gada papildinājis zināšanas vadošajās Eiropas klīnikās - Itālijā, Spānijā, Polijā un Anglijā. Dr. Kasparam Ūdrim ir piecu gadu pieredze locītavu endoskpiskajā ķirurģijā. Viņš bijis pirmais, kurš Latvijā veicis artroskopisku plecu locītavas nerva atbrīvošanas operāciju, kā arī pleca locītavas artroskopisku stabilizāciju. K. Ūdris gadā veic vairāk nekā 300 artroskopiskas pleca, ceļu un citu locītavu operācijas dažādās reģionālajās Latvijas slimnīcās. Īpaši specializējas pleca locītavu problēmu ārstēšanā. Dr. Kaspars Ūdris ir Latvijas traumatologu ortopēdu asociācijas (LTOA), Latvijas Ceļa locītavas ķirurģijas, artraskopijas un sporta ortopēdijas asociācijas (LCASA), kā arī Ārstu asociācijas biedrs.

Arnolds Skirmanis ir ārsts traumatologs - ortopēds. 2005. gadā absolvējis Rīgas Stradiņa universitāti un līdz 2010. gadam turpinājis apmācības pie Latvijas vadošajiem speciālistiem traumatologa - ortopēda specialitātē Traumatoloģijas ortopēdijas slimnīcā. Papildu zināšanas ieguvis Lietuvā, Turcijā, Anglijā un Slovēnijā. No 2010. gada strādā Cēsu klīnikā par ārstu traumatologu - ortopēdu, veicot atrtroskopiskās pleca, ceļu un pēdu operācijas. A.Skirmanis ir vadošais artroskopisko operāciju speciālists Vidzemes reģionā, un gadā veic ap 250 - 300 operāciju, īpaši specializējoties ceļa locītavu problēmu ārstēšanā. Dr. Arnolds Skirmanis ir Latvijas traumatologu ortopēdu asociācijas (LTOA) un AO Alumni Association (starptautiska kaulu lūzumu ārstēšanas asociācija) biedrs.

Foto: Jānis Brencis