PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pieredzes apmaiņa nieru audzēju ārstēšanā

Doctus
Pieredzes apmaiņa nieru audzēju ārstēšanā
RAKUS
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā, viesojoties medicīnas zinātņu doktoram Albertam Čekauskas, kas ir arī Viļņas Universitātes slimnīcas Santaros klīnikas uroloģijas departamenta vadītājs, notika pieredzes apmaiņa nieru audzēju ārstēšanā starp vadošajām abu valstu uroloģijas klīnikām, izmantojot 3D laparoskopijas sistēmu.

“Mums ir patiess gandarījums, ka šādas savstarpējās pieredzes apmaiņas darbnīcas ietvaros varam pilnveidot ne vien savu un ārvalstu speciālistu kompetences un zināšanas par jaunākajām ārstēšanas iespējām, bet arī veicināt mediķu prasmju un kompetenču pilnveidi, nodrošinot pacientiem tādu pašu medicīnisko palīdzību kā vadošajās Eiropas valstu klīnikās. Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika kapacitātes ziņā ir lielākā šāda veida ārstniecības iestāde Latvijā, kur ik gadu tiek veiktas vairāk kā 1200 ļaundabīgo audzēju operācijas. Pateicoties šādām mūsdienīgām tehnoloģijām, mēs Latvijas iedzīvotājiem varam nodrošināt augsti standartizētas operācijas, kas ietver īsāku pēcoperācijas un atlabšanas periodu, tādējādi samazinot arī uzturēšanās ilgumu slimnīcā, asins zudumu operācijas laikā un pretsāpju medikamentu lietošanas daudzumu. Pacients pēc šādas operācijas ievērojami ātrāk var atgriezties savās ierastajās ikdienas gaitās. Tie ir būtiski ieguvumi gan cilvēkam, gan arī sabiedrībai kopumā,” saka Rīgas Austrumu slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs asoc. prof. Vilnis Lietuvietis.

Savstarpējās pieredzes apmaiņas darbnīcas ietvaros tika veiktas trīs operācijas pacientiem ar ļoti sarežģītiem ļaundabīgiem nieru audzējiem. Visi pacienti tika izrakstīti trešajā vai ceturtajā pēcoperācijas dienā, tālākai ambulatorai rehabilitācijai. Pieredzes apmaiņas darbnīca tika organizēta sadarbībā ar “Aslimnīcas Mācību centrs” atbalstu.

Pēdējos gados ir nostiprinājusies sadarbība starp Rīgas Austrumu slimnīcu un Santaros klīniku. Tiek īstenota gan rezidentu apmācība, gan notiek aktīva medicīnas studentu pieredzes apmaiņa ERASMUS programmas ietvaros.