PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Loģistikas risinājumi veselības aprūpei

D. Ričika
Loģistikas risinājumi veselības aprūpei
12.- 14. jūnijā Leipcigā un Berlīnē notika pasaules vadošās loģistikas un starptautisko ekspressūtījumu kompānijas DHL dzīvības zinātņu un veselības aprūpes konference, kurā piedalījās veselības aprūpes sektora eksperti (pārstāvot farmācijas, medicīnas tehnoloģiju kompānijas, zāļu klīnisko izpēti) no 38 valstīm un sešiem kontinentiem.

Augošais pasaules farmācijas tirgus, kura vērtība tiek lēsta 730 miljardos eiro un medicīnas ierīču tirgus ar 180 miljardiem eiro ir izaicinājums arī inovatīviem loģistikas risinājumiem.

Nākotnē interesantākie tirgi - Indija un Ķīna

 

Angelos Orfanos, DHL Dzīvības zinātņu un veselības aprūpes sektora prezidents Angelos Orfanos, DHL Dzīvības zinātņu un veselības aprūpes sektora prezidents
Angelos Orfanos, DHL Dzīvības zinātņu un veselības aprūpes sektora prezidents
Tiek prognozēts, ka farmācijas tirgus augs par 5-8%, 2015. gadā sasniedzot 780 miljardus eiro, savukārt medicīnas ierīču tirgus vērtība būs 200 miljardi eiro. DHL Dzīvības zinātņu un veselības aprūpes sektora prezidents Angelos Orfanos stāsta, ka perspektīvā globāli interesantākie tirgi ir Indija un Ķīna. 2015. gadā Indija pasaules farmācijas tirgus rangā no 12. vietas būs pakāpusies līdz 8. vietai.

Izaicinājumi visā veselības aprūpes ķēdē

Pasaules loģistikas līderis izaicinājumus redz visā veselības aprūpes ķēdē, sākot ar klīnisko pētījumu loģistiku (DHL ir izveidojis īpašu klīnisko pētījumu kameru globālo tīklu, kas klīnisko pētījumu loģistikai dod kontrolētu un uzraudzītu vidi), medikamentu uzglabāšanu, otrreizēju iepakošanu, transportēšanu (interesanti IT sistēmu uzraudzības rīki, kas ļauj sūtījumu izsekot ar iespēju iesaistīties, ja, piemēram, medicīnas sūtījuma laikā ir radusies neatliekama situācija), beidzot ar slimnīcu loģistiku.

Angelos Orfanos norāda uz vairākām dzīvības zinātņu un veselības aprūpes sektora tendencēm: arvien lielāku globalizāciju, biznesa modeļu maiņu (vairāk ārpakalpojuma) un ģenērisko zāļu un bioloģiski aktīvo medikamentu segmenta palielināšanos.

Smart Sensor Temperature, kas ļauj sekot līdzi sutījuma temperatūrai visā sūtījuma ceļa laikā Smart Sensor Temperature, kas ļauj sekot līdzi sutījuma temperatūrai visā sūtījuma ceļa laikā
Smart Sensor Temperature, kas ļauj sekot līdzi sutījuma temperatūrai visā sūtījuma ceļa laikā

Lētāko ģenērisko zāļu segments izraisa paaugstinātu spiedienu uz izmaksām, savukārt, bioloģiski aktīvie medikamenti prasa dažādus inovatīvus IT risinājumus un konkrētas temperatūras vidi. Tā DHL ir izstrādājis inovatīvu risinājumu "Smart Sensor Temperature" - temperatūra lasīšanas ierīci, kas klientiem-zāļu ražotājam ļauj nolasīt sava sūtījuma temperatūru visā tā ceļā. Sūtījumam ir iespējams izsekot tiešsaistē visā tā ceļā - ar DHL ekspress sūtījumu izsekošanas rīku (DHL eTrack; DHL ExpresSMS) palīdzību var iegūt jaunāko informāciju par sūtījumiem reālajā laikā - uz datoru vai mobilo tālruni. Tāpat visas iepakošanas un nosūtīšanas sagatavošanas zonas ir izveidotas, izmantojot inovatīvus aukstuma ķēdes iepakojuma materiālus, lai pārliecinātos, ka produkta temperatūra noturēsies noteiktā diapazonā, sākot no brīža, kad produkts atstāj noliktavu līdz brīdim, kad tas sasniegs klienta durvis.

Ātrums,drošība un elastība

Riski, piegādājot veselības aprūpes produktus, ir lielāki par riskiem, kas sastopami tipiskas piegādes ķēdēs. Gan uzglabājot, gan pārsūtot zāļvielas, ļoti būtiska ir drošība, ātrums un elastība.

„Doctusam", kurš arī piedalījās preses brīfingā Leipcigā un Berlīnā, bija iespēja pārliecināties par to, kā iepriekš nosauktie pīlāri strādā. Ir aptuveni 22.00. un Leipcigas šķirošanas centrs atgādina milzu skudru pūzni (naktī no 3000 darbiniekiem strādā aptuveni tūkstotis), kurā katrs precīzi pēc noteikta grafika veic savu uzdevumu. Ik nakti tiek apstrādātas 2 000 tonnas kravu. Nav pagājušas divas stundas, kopš lidmašīnas nosēšanās, kad sūtījumu konteineri ir izkrauti, sūtījumi noskenēti, sašķiroti un turpina ceļu tālāk. Leipcigas šķirošanas centrs ir vadošais industrijā un tajā tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas, tajā ir uzstādītas saules enerģijas un ūdens pārstrādes sistēmas.

Uzziņai

  • Uzņēmumu DHL vairāk nekā pirms 40 gadiem Sanfrancisko nodibināja 3 uzņēmēji - Adrians Dalsijs, Larijs Hilbloms un Roberts Linns.
  • Uzņēmums ļoti strauji izauga. Ja 1969. gadā DHL savu darbību uzsāka, nosūtot dokumentus ar lidmašīnu no Sanfrancisko uz Honolulu, tad šodien DHL starptautiskais tīkls savieno vairāk nekā 220 valstis un teritorijas pasaulē.
  • DHL Ekspress sūtījumiem ir aptuveni 250 norīkojuma lidmašīnu; DHL Express izmanto 500 lidostas Eiropā, Āzijā un Okeānijā, Latīņamerikā, Tuvajos un Tālajos Austrumos, Āfrikā un apmēram 50 lidostas ASV
  • Deutsche Post DHL grupas ienākumi 2010. gadā bija vairāk nekā 51 miljardi eiro.

Foto: DHL publicitātes foto