PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pasaules vadošie hematologi tiekas Amsterdamā

Doctus
Pasaules vadošie hematologi tiekas Amsterdamā
Šobrīd Amsterdamā norisinās 17. Eiropas Hematologu asociācijas rīkotais kongress, kurā piedalās vairāk nekā 9000 dalībnieku. 72% dalībnieku ir no Eiropas, 12% no Azijas valstīm un 12% no Ziemeļ- un Dienvidamerikas. Kongresa mērķauditorija ir veselības aprūpes profesionāļi un visi interesanti, kas vēlas padziļināt zināšanas hematoloģijā. Kongresa laikā tiek prezentēti jaunākie atklājumi un pētījumu rezultāti hematoloģijas apakšnozarēs. Kopumā kongresā ir 18 izglītojošas sesijas un 56 zinātniskas sesijas.

Kongresa zintniskās programmas piedāvājums ir ļoti plašs, sākot no cilmes šūnu fizioloģijas un attīstības līdz leikēmijai; limformas; mielomas dignostika un  ārstēšana; eritrocītu, limfocītu un trombocītu patoloģijas; hemofīlija; trombozes un citi asiņošanas traucējumi, kā arī transfūzijas jautājumi un cilmes šūnu transplantācija.

Preses konference Preses konference
Preses konference

Ko ārsti domā, ka pasaka pacientam un ko pacients domā, ka ir dzirdējis

Kongresa laikā notiek vērtīgs simpozijs par tēmu ”Ko ārsti domā, ka pasaka pacientam un ko pacients domā, ka ir dzirdējis”. Galvenais ārstēšānas princips ir ”nepieņemt lēmumu par mani bez manis”, tas nozīmē, ka pacients ir jāiesaista lēmumu pieņemšanā par piemērotāko ārstēšanu tieši viņam. Būtiski ir uzlabot komunikāciju starp ārtsu un pacientu, ir jāveido standarti kā veidot efektīvu komunikāciju. Ārstam pēc sarunas ar pacientu ir jāpārliecinās, ka pacients ir sapratis ārsta teikto un ir spējīgs pieņemt informētu lēmumu.

Pacientu dzīves kvalitāte

Eiropas Hematologu asociācija 2012.-2013.gadu ir pasludinājusi par dzīves kvalitātes uzlabošanas gadu hematoloģijā. Uzsvars ir uz pacientu, pacients ir jāuztver kā galvenais ārtsēšanas procesā, pacients ir eksperts. Šī gada laikā tiek plānotas aktivitātes, kurās plaši iesaistīs pacientu organizācijas, uzklausīs pacientus un viņu viedokli. Asociācija vērš arī uzmanību ne tikai un paša pacienta dzīves kvalitāti, bet arī uz viņa ģimenes locekļu dzīves kvalitāti.

Zinātniskais ieguvums

Kongresa laikā tiek prezentēti vairāki pasaules klases pētījumu rezultāti par būtiskiem atklājumiem hematoloģijā.. Pimēram, starptautiska pētījuma rezultāti par T2 kardiovaskulārās magnētiskās rezonanses izmantošanu Talasēmijas gadījumos. Katru gadu pasaulē pēc transfūzijām tiek konstatēti ~ 250 000 talasēmijas gadījumi. Lielākoties no šīs slimības cieš bērni, un ja tā netiek ārstēta lielākā daļa pacienti mirst nesasnieguši 10 gadu vecumu. Tāpēc ļoti būtiski, lai novērstu priekšlaicīgu nāvi un sirds mazspēju, ir jākonstatē dzelzs uzkrāšanās miokardā.

Tika prezentēti arī pētījuma rezultāti par dzelzs karboksimaltozes izmantošanu hroniska nogumura ārstēšanā, blinatumomaba izmantošanu akūtas limfocītu leikēmijas gadījumos u.c..