PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Smēķētājiem ir sliktāka miega kvalitāte

Doctus
Smēķētāji miegam velta mazāk laika un miegā atpūšas sliktāk nekā nesmēķētāji, secināts jaunā pētījumā, kurš publicēts žurnālā Addiction Biology.

Vācijā veiktā pētījuma, kurā analizēja datus par gandrīz 1100 smēķētājiem, secināja, ka 17% guļ mazāk par 6 stundām katru nakti un 28% ir konstatēta traucēta miega kvalitāte. Starp nesmēķētājiem, tikai 7% guļ mazāk par 6 stundām un 19% ir traucēta miega kvalitāte.

 

Šie atklājumi neapstiprina, ka smēķēšana tieši ietekmē miega kvalitāti. Smēkētājiem var būt arī citi ieradumi, kas var ietekmēt miegu, piemēram, ilgstoša TV skatīšanās naktīs vai mazkustīgs dzīvesveids, uzsver pētījuma autori. Bet ir iespējams, ka arī pati smēķēšana ir saistīta ar miega kvalitāti, konkrēti, nikotīna stimulējošais efekts. Ir bijuši pētījumi, kuri apstiprina, ka smēķēšanas pārtraukšana uzlabo miega kvalitāti. Ja pacients smēķē un viņam ir problēmas ar gulēšanu, tad tas varētu būt vēl viens labs iemesls, lai atmestu smēķēšanu.

Pētījumā tika izmantota standarta aptaujas anketa, kas ļāva novērtēt miega kvalitāti. Kopumā, vairāk nekā ceturtai daļai smēķētāju ir miega traucējumi, tas nozīmē, ka šiem pacientiem ir liela iespējamība, ka attīstīsies insomnia.

Pētnieki uzsver, ka daudzi aspekti var ietekmēt miega kvalitāti, pētnieki uzskaita dažaus no tiem: vecums, svars un alkohola lietošana. Protams, ir neskaitāmi iemesli, kāpēc pacientam vajadzētu atmest smēķēšanu, bet miega problēmas arī varētu būt viens no iemesliem.

 

Pirmavots: Addiction Biology, online August 23, 2012.