PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Notiks Multiplās sklerozes tiešsaistes seminārs

E. Vaska
Notiks Multiplās sklerozes tiešsaistes seminārs
Freepik
Šī gada 30. maijā, Pasaules Multiplās sklerozes dienas ietvaros, plkst. 15:00-17:00 visiem interesentiem ir iespējams piedalīties bezmaksas tiešsaistes seminārā.

Pasaules Multiplās sklerozes diena tiek atzīmēta kopš 2009. gada - tās laikā iespējams dalīties stāstos par saslimšanu un pievērst sabiedrības uzmanību, tādejādi veicinot izpratni par multiplo sklerozi (MS). Tiek lēsts, ka visā pasaulē ir ap 2,8 miljonu cilvēku ar MS, Latvijā reģistrēti ap 2500 pacientu. Vidējais vecums, kad saslimšana sākas, ir 20-40 gadi, sievietēm to sastop divreiz biežāk nekā vīriešiem, bet var būt arī bērniem un pusaudžiem. [1]

Multiplā skleroze ir hroniska nervu sistēmas slimība ar progresējošu gaitu, kas ietekmē kognitīvās, emocionālās, motorās, maņu vai redzes zonu funkcijas, un tā rodas cilvēka imūnsistēmas uzbrukuma rezultātā smadzenēm un muguras smadzenēm.

MS biežākie simptomi: galvas reibonis, nogurums, grūtības noturēt līdzsvaru, muskuļu stīvums vai spazmas, tirpšana vai vājuma sajūta ekstremitātēs, redzes traucējumi (miglaina redze, dubultošanās), problēmas ar atmiņu un domāšanu. Taču simptomi katram cilvēkam var būt variabli, ne velti to dēvē par slimību neskaitāmām sejām. Savlaicīgi atklājot saslimšanu iespējams aizkavēt slimības attīstību, līdz ar to uzlabot pacienta dzīves kvalitāti.

RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas rīkotais seminārs norisināsies Zoom platformā, tam var reģistrēties šeit

Literatūra

  1. Walton C, King R, et al. Rising prevalence of multiple sclerosis worldwide: Insights from the Atlas of MS, third edition. SAGE. Published online November 11, 2020. doi: 10.1177/1352458520970841. www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7720355/