← Atpakaļ

Diabētiskas neiropātijas terapija

Saslimstība ar cukura diabētu ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma pasaulē un Latvijā. 2009. gada beigās Latvijā bija reģistrēti 67 348 cukura diabēta pacienti. Cukura diabēts ir hroniska slimība, kam bieži slimības gaitā pievienojas komplikācijas. Biežākā cukura diabēta pacientu populācijā novērotā komplikācija ir diabētiska neiropātija. 2009. gadā diabētiska neiropātija tika reģistrēta 5769 Latvijas cukura diabēta pacientiem (8,6% no visiem reģistrētajiem pacientiem). Rakstā apkopoti jaunākie zinātniskie pierādījumi par diabētiskas neiropātijas ārstēšanu.


Venlafaksīna hidrohlorīda efektivitāte 2. tipa cukura diabēta pacientiem ar perifēru dolorozu diabētisku neiropātiju

Dikla universitātes (Dicle University, Diyarbakir, Turcijā) Medicīnas fakultātē tika veikts prospektīvs, nejaušināts un kontrolēts pētījums. Tā mērķis bija novērtēt venlafaksīna hidrohlorīda efektivitāti, simptomātiski ārstējot 2. tipa cukura diabēta pacientus ar perifēru dolorozu diabētisku neiropātiju. Pētījumā piedalījās 60 2. tipa cukura diabēta pacienti (47 sievietes un 13 vīrieši) ar perifēru diabētisku neiropātiju. Pacienti nejaušināti tika sadalīti divās grupās: gadījuma grupa (n=30) ārstēšanā saņēma…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti