← Atpakaļ

Grūtā vieglā diagnoze – hipofīzes adenoma

Hipofīzes adenomas diagnoze ir viegla, kad veikta hipofīzes attēldiagnostika, parasti tas ir MR izmeklējums. Bet tā var izrādīties ļoti grūta, kamēr vēl nav saskatītas indikācijas šā izmeklējuma veikšanai. Par diviem nesen klīniskajā praksē sastaptiem šādiem slimniekiem vēlamies pastāstīt, lai pievērstu uzmanību hipofīzes tilpuma procesa iespējami agrīnai diagnostikai ne vien endokrinologu, bet arī ģimenes ārstu, okulistu un neirologu praksē, lai iespējami retāk šī patoloģija būtu izteikta redzes ierobežojuma vai akluma iemesls.


Hipofīzes adenoma

Slimību diagnosticējot vēlu, tiek pieļauta visai ilgstoša hipofīzes adenomas augšana, līdz tā sasniedz tik lielus apmērus, ka piepilda daļu vai visu turku sedlu (sella turcica) apjomu un, augot arī suprasellāri un/vai parasellāri, mehāniski saspiež chiasma opticum, bojājot redzes nervu šķiedras, tā izraisot neatgriezeniskus redzes traucējumus, pat aklumu. Protams, hipofīzes adenoma traucē arī normālu adenohipofīzes funkciju, retāk - arī neirohipofīzes un hipotalāma funkciju.

Klīnisko gadījumu demonstrācija

Pirmais klīniskais gadījums

Anamnēze

Pacients, 43 gadus vecs laucinieks, pēc profesijas celtnieks, pēdējos gados devies peļņā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti