PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Doctus viedoklis: kā “vest sarunas”?

Doctus
Doctus viedoklis: kā “vest sarunas”?
Izsaiņojot pērnā gada dāvanas, šim gadam noderīgs varētu izrādīties padomu ceļvedis, kā vadīt sarunas un sasniegt vēlamo rezultātu. Piedāvājam divus pastāstiņus.

Pirmais stāstiņš. Viss sākas pēkšņi. Ar lielu "ļembastu". Slavens profesors slavenā slimnīcā tiek atstādināts no amata, jo pārkāpis pilnvaras - mutiski vienojies ar presē daudz aprunātu aparātu kompāniju, kas slimnīcas gaiteņos novietojusi modernu hibrīdoperācijas zāles aprīkojumu. Seko skaļas preses konferences: slimnīcas vadība skaidro atstādināšanas iemeslus, profesors stāsta, ka tas viss ir viens liels pārpratums, bet izskaņā - happy end ar rājienu, profesora atgriešanos amatā un kompānijas solījumu miljonu vērtās 33 kastes aizvest. Morāle? Puspatiesības, agresīva spēka izrādīšana un publiski radīts jampadracis liek šaubīties par patiesajiem iemesliem. Vai tiešām profesora atstādināšana, lai pēc divām dienām atkal atjaunotu amatā, ko itin labi varētu neizrādīt uz publiskas skatuves? Vai par īsteno iemeslu ļauj nojaust slimnīcas vadītājs, sacīdams, ka nākotnē slimnīca šo aparatūru varētu iegādāties, taču par daudz zemāku maksu, turklāt maksājums tiktu veikts ilgtermiņā?...

Otrais stāstiņš. Par spīti konsolidācijai iesaistītās puses - ražotāji, lieltirgotāji, pat ģimenes ārsti, kas šoreiz pierunāti piedalīties ar saviem ienākumiem, - lielākoties ir rāmi (gan jau bez "buntiniekiem" neiztiks - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas vadītājs Vitolds Jurkevičs sola protestēt, ja slimnīcā tiks pārtraukta neatliekamā palīdzība). Stāsta zemtekstu daļēji atšifrē veselības ministrs Juris Bārzdiņš. Viņa stiprā puse esot sarunāties. Jau vairākas reizes paguvis uzstāties plašā ģimenes ārstu auditorijā, ne tikai tikties ar ģimenes ārstu vadību. Nozares jutīgos spēlētājus saaicinājis pie viena sarunu galda, nav runājis divatā vai ar nevalstisko organizāciju starpniecību. Normāli izrunājoties un saprotot kopējos mērķus un vērtības, visi "pieraujas savās ambīcijās" - tā domā veselības ministrs. "Protams, neviens neaplaudē un neparakstās, ka piekrīt papildu nodoklim vai koeficenta maiņai. Taču lietas ir izrunātas un nekādu brīnumu nebūs."

Lai šogad izdodas mazāk izrādīt sava spēka pārākumu, bet, saskaņojot viedokļus, mērķus un vērtības, nonākt pie vēlamā!