PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pasaka par mušpapīru

Doctus
Pasaka par mušpapīru
Šim mēnesim, kad neatkarīgi no mūsu iegribām politiskie uzsaukumi tiks atritināti kā lipīgi mušpapīra rullīši un izkarināti uz afišu stabiem, autobusu sāniem, pieķepināti TV raidlaika minūtēm un avīžu rindiņām, piestāv modernā pasaka. Par mušu, kas ik dienu devās savās gaitās un reiz pieķepa mušpapīram.

Kāds nejauks izgudrojums! - dusmojās muša. Cilvēks, kas bija to pielicis, līksmoja: kāds jauks izgudrojums! Es taču turu vaļā logu, bet viņa pat nepapūlas domāt, kur slēpjas patiesā dzīve...

Profilaktiskos nolūkos pasaku der paturēt prātā. Jo solījumu ir daudz. Vienā balsī visi izvirza veselības aprūpi kā prioritāti, bet daži pat drosmīgi sola veselības aprūpei 5% no IKP (feina ir piebilde - trīs četru gadu perspektīvā, tātad līdz nākamajām vēlēšanām!), bezmaksas medicīnu bērniem un pensionāriem (atcerieties banālo teicienu, ka par brīvu ir tikai siers peļu slazdā un arī tad tikai otrai pelei), pārtraukt mediķu aizplūšanas procesu uz ārvalstīm (vai Eiropas brīvajā tirgus telpā tas ir apstādināms?), pilnveidot visādas finanšu sistēmas, samērot medicīnas pakalpojumu tarifus ar reālajām izmaksām (mediķi ir pacietīgi uz eksperimentēšanu), kompensējamās zāles padarīt vienas no lētākajām Eiropas Savienībā, optimizēt un meklēt rezerves sistēmas iekšienē (vēl un vēl), beidzot sākt cīkstiņu ar slimību cēloņiem utt. Jāpiekrīt Ilgai Kreitusei, kas, žurnālā Doctus atbildot uz 10 jautājumiem, mudina, lai, lasot šos solījumus, jautājam nevis: "Ko?", bet gan - "Kā?"!

Meklējiet atbildes uz vienkāršiem jautājumiem par sev būtisko. Gatavojot šo Doctus numuru, kāda no raksta varonēm atzina, ka, sēžot pie galda ar krietnu pulciņu veselības aprūpes organizatoru, kas gudri sprieda par insulta pacientu aprūpi, pavaicājusi: vai kāds var aprakstīt, kāds izskatās insulta slimnieks un kādas ir viņa vajadzības? Nevarēja... Bet kā tad var pieņemt lēmumus, kas ietekmē gan pacientus, gan ārstus, kas aprūpē šos slimniekus?! - jautā daktere.

Domājiet un neuzķerieties uz mušpapīriem!