PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ārsti no visas pasaules spēlēs tenisu Latvijā!

I. Bajāre
Ārsti no visas pasaules spēlēs tenisu Latvijā!
Nedēļas nogalē Jūrmalā tiks atklāts 43. Pasaules Ārstu tenisa čempionāts. Gaidāmi vairāk nekā 200 ārsti no 22 pasaules valstīm. Latvijas godu aizstāvēs 36 ārsti.

Pasaules Ārstu tenisa čempionāts Latvijā tiek rīkots pirmo reizi. To organizē Latvijas Ārstu tenisa savienība ar Jūrmalas domes atbalstu. Turnīrs notiks no 18. līdz 23. augustam Tenisa centra Lielupe, Tenisa kluba Jūrmala un Tenisa kluba Concept āra kortos. Lietus gadījumā turnīrs tiks pārcelts uz iekštelpām, papildus izmantojot iespēju spēlēt arī Mārupes Tenisa skolas iekšējos kortos.

Tenisa čempionātā piedalīsies 224 dalībnieki no 22 pasaules valstīm. Visvairāk dalībnieku ir no Latvijas, Polijas, Japānas un Zviedrijas. Latvijas godu aizstāvēs 36 dalībnieki.

Čempionāta rīkošanas iniciators Latvijas Ārstu tenisa savienības un Pasaules Ārstu tenisa savienības prezidents neiroķirurgs Egils Valeinis par gaidāmo notikumu saka: "Mums ir liels gods rīkot šo pasākumu! Latvijas pārstāvji jau no 1998. gada ar labiem sasniegumiem piedalījušies gan Nāciju kausā, gan individuāli un šo gadu laikā esam pierādījuši, ka spējam līdzvērtīgi konkurēt ar vadošo tenisa valstu pārstāvjiem, izcīnot augstākā kaluma medaļas."

Dr. Egils Valeinis Pasaules Ārstu tenisa čempionātā savā vecuma grupā (40+) četrus gadus pēc kārtas Somijā (2009), Slovākijā (2010), Čehijā (2011) un Itālijā (2012) vinnējis vienspēlēs. Šogad viņa galvenie konkurenti varētu būt iepriekšējos turnīros iepazītie sāncenši - zviedrs Owe Pipkorn un čehs Rene Urbanec. Labas izredzes izcīnīt medaļas vienspēlēs savās vecuma grupās ir arī Andrejam Ērglim, Ojāram Teterim, Andrejam Punkam un citiem Latvijas pārstāvjiem.

Viens no vadošajiem dubultspēļu meistariem ir kardiologs Andrejs Ērglis, kurš šogad spēlēs pārī ar vācieti Jorg Klocke. Intriģējošas spēles būs skatāmas mūsu vecmeistaru Ojāra Tetera un Andreja Punkas izpildījumā, kas sekmīgi startējuši iepriekšējos čempionātos. Pārsteigumi gaidāmi no 13 Latvijas dāmām. Notiks arī Nāciju kausa izcīņas sievietēm un vīriešiem, kur valsts izlasē tiek iekļauti dažādu vecuma grupu pārstāvji (1. vienspēle Open, 2. vienspēle 55+, 3. dubultspēle 45+).

Čempionāta ietvaros notiks arī Preventīvās un Sporta medicīnas kongress, kura laikā ārsti no dažādām pasaules valstīm uzstāsies ar savām zinātniskajām prezentācijām.

Atbalstītāji aicināti apmeklēt sacensības, it īpaši finālus, kas plānoti 23. augustā. Ieeja visos turnīros, ieskaitot finālus, ir par brīvu! Spēļu laiks no 8:00 līdz 20:00.

Sacensību uzvarētāju apbalvošana paredzēta 23. augustā plkst. 17:00, Tenisa centrā „Lielupe".

Latviju čempionātā pārstāvēs: neiroķirurgi Egils Valeinis un Kaspars Auslands, kardiologi Andrejs Ērglis, Valters Stirna un Žanete Garenčika, ķirurgi Mārtiņš Pukše, Andris Gardovskis un Jānis Dūmiņš, traumatologi Valdis Gončars un Laimonis Zuļģis, anestezioloģe Inguna Sprice, ginekoloģe Jūlija Sočenova, infektologs Uga Dumpis, endoskopists Dans Stirna, tiesu medicīnas eksperts Ojārs Teteris, psihiatrs Andrejs Punka, radiologi Arnolds Atis Veinbergs un Pēteris Miezis, fizioterapeite Agnese Krūmiņliepa, ģimenes ārsts Ivars Alsters, ārsti Jānis Leja, Evita Sulaine, Dins Šmits, Petra Kriķe un Atis Svare, medicīnas ģenētiķe Zita Krūmiņa, psihoterapeite Indra Upmiņa, zobārsti Gints Spricis, Inese Mauliņa, Iveta Caune, Sabīne Ščeglova, Oļegs Rozens, Aleksejs Grjunbergs un Ingemāra Jansone, farmakologi Katrīna Puķīte un Inga Mauliņa.

Foto: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas publicitātes foto