PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Paplašina ģimenes ārstu loku, kuri ir tiesīgi veikt pacienta nāves fakta konstatāciju

Veselības ministrija
Paplašina ģimenes ārstu loku, kuri ir tiesīgi veikt pacienta nāves fakta konstatāciju
Šodien, 2. augustā Ministru kabinets pieņēma izmaiņas noteikumos*, kas paredz paplašināt to ārstniecības personu (ģimenes ārstu) loku, kuras ir tiesīgas veikt mājas apstākļos miruša pacienta nāves fakta konstatāciju un, ja ir zināms nāves cēlonis, izsniegt dokumentus, taču šis pienākums citam ģimenes ārstam netiks noteikts kā obligāts.

Minētie grozījumi ļaus mirušās personas tuviniekiem atrisināt situācijas gadījumos, kad nav zināms ģimenes ārsts, kura aprūpē ir bijusi mirusī persona vai, kurš ģimenes ārsts nodrošina veselības aprūpes pakalpojumus konkrētajā teritorijā, vai mirusī persona nav reģistrēta ne pie viena ģimenes ārsta, vai arī personas nāve iestājusies ārpus ģimenes ārsta darba laika, brīvdienā vai svētku dienā. Vienlaikus minētie grozījumi*  ļaus atrisināt dažādas citas nestandarta situācijas, kas varētu rasties, tai skaitā nodrošinās iespēju šo pakalpojumu saņemt īsākā laikā. 

* 2007.gada 12aprīļa  noteikumi Nr.215 „Kārtība, kādā veicama smadzeņu un bioloģiskās nāves fakta konstatēšana un miruša cilvēka nodošana apbedīšanai”