PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pirmā e – mācību grāmata latviski klīniskajā medicīnā "Nefroloģija kabatā“

A. Pētersons
Pirmā e – mācību grāmata latviski klīniskajā medicīnā "Nefroloģija kabatā“
Iznākusi pirmā elektroniskā mācību grāmata iBooks latviešu valodā klīniskajā medicīnā nieru slimību specialitātē ar nosaukumu "Nefroloģija kabatā".

Autori - divi latviešu nefrologi profesori Aivars Pētersons un Egils Vēverbrants - izdevumu nosauc par izdzīvošanas minimumu studentiem, taču cer, ka tas būs labs un moderns palīgs arī ģimenes ārstiem, rezidentiem un citiem interesentiem. Grāmata nopērkama visu valstu iTunes Store veikalos.

Līdz šim nefroloģijas literatūra latviski bija pieejama trīs drukātos izdevumos, no kuriem viens saturā jau ir stipri novecojis, otrs veikalos vairs nav nopērkams, trešais - pietiekami mūsdienīgs, taču informatīvi un fiziski ļoti apjomīgs darbs ērtai ikdienas lietošanai darbā. „Tāpēc izveidojām e - grāmatu, kas jaunam ārstam allaž varētu būt pie rokas, pat virsvalka kabatā, un izvēlētais iPad formāts mums to atļāva," e - grāmatas "Nefroloģija kabatā" autori A. Pētersons un E. Vēverbrants skaidro jaunā izdevuma formātu un piebilst, ka tas arī ļauj regulāri papildināt grāmatu ar jaunāko informāciju.

A. Pētersons ikdienā strādā par Nefroloģijas centra vadītāju P. Stradiņa slimnīcā un profesoru Rīgas Stradiņa universitātē, kur studentiem un rezidentiem māca zināšanas par nieru slimībām. Egils Vēverbrants Otrā pasaules kara beigās kopā ar vecākiem bija spiests emigrēt no Latvijas, tāpēc lielākā daļa viņa darba dzīves kā pedagogam un ārstam pagājusi Ročestras universitātē un vispārējā slimnīcā. Kopš 2003. gada E. Vēverbrants kā viesprofesors Latvijas universitātē māca nefroloģiju 5. kursa studentiem.