PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Digitālās veselības hakatons: kā uzlabot digitālo veselības aprūpes platformu?

Doctus
Digitālās veselības hakatons: kā uzlabot digitālo veselības aprūpes platformu?
Veselības ministrija
Digitālās veselības hakatonā no 11. līdz 13. jūnijam vairāk nekā 70 tiešsaistes intervijās pulcējās dažādu jomu speciālisti. Vairākas hakatona komandas ne vien izvirzīja priekšlikumus sistēmas uzlabošanai, bet arī izstrādāja risinājumu piemērus – informē Veselības ministrija.

55 lietotāju pieredzes speciālisti pieredzējušu “UX/UI Riga Meetup” ekspertu un komandu mentoru vadībā trīs dienas intensīvi strādāja pie 11 digitālās veselības izaicinājumiem. Lai izprastu lietotāju vēlmes, komandas konsultēt bija pievienojušies arī vairāk nekā 100 veselības nozares un publiskā sektora pārstāvji.

Hakatona dalībnieki izvērtēja, kā uzlabot vakcinācijas fakta fiksēšanu, attālinātās konsultācijas, saziņu ārpus ģimenes ārsta darba laika, datu pieejamību, vēža skrīningu, pacientu apziņošanu un prevenciju, nosūtījumus, e-recepti, laboratorijas izmeklējumus, psiholoģisko palīdzību un psihiskās veselības aprūpi, kā arī datu pieejamību pētniecībai.

Hakatons vēlreiz apstiprināja, ka daļu no problēmām var atrisināt, izprotot lietotāja pieredzi. Vairākas dalībnieku komandas vērsa arī uzmanību, ka digitālo pakalpojumu sniegšanā būtiska nozīme ir iesaistīto pušu sadarbībai.

Veselības ministrija norāda, ka hakatona organizatori šobrīd apkopo komandu paveikto un visus iegūtos rezultātus. Tuvākajā laikā visi interesenti varēs iepazīties ar hakatona sasniegtajiem rezultātiem un konkrētiem komandu risinājumu piedāvājumiem hakatona mājaslapā, kur tie tiks publicēti.

Hakatonu organizēja Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar tehnoloģijas vides organizācijām - “UX/UI Riga Meetup” un inovāciju stratēģijas uzņēmumu “Helve”.