PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Alerģija pret želatīnu un vakcinācija pret gripu

Doctus
Ja bērnam vai pieaugušajam ir alerģija pret želatīnu un to saturošiem produktiem, jābūt uzmanīgiem veicot pretgripas vakcināciju, ziņo Amerikas Alerģijas, Astmas un Imunoloģijas koledža (ACAAI) ikgadējā konferencē. Cilvēkiem ar alerģiju pret želatīnu var novērot no vieglām līdz pat smagām pēc vakcinācijas reakcijām.

Želatīnu gripas vakcīnā tāpat kā citās vakcīnās izmanto kā stabilizatoru, tādēļ cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret želatīnu var novērot alerģiskas rekacijas, piemēram, nātreni, šķaudīšanu, apgrūtinātu elpošanu. Līdz šim ārstu un sabiedrības vidū valda maldīgi priekšstati par alerģijām un gripas vakcīnu, daudzi uzskata, ka, ja cilvēkam ir alerģija pret olām, viņam pretgripas vakcināciju nevar veikt. Oktobrī ACAAI publicēta apskatu, kurā ir norādīts, ka pat personām ar smagu alerģiju pret olām var veikt pretgripas vakcināciju bez īpašas piesardzības.

Dr.Albin skaidro, ka želatīna izraisītas reakcijas var būt nātrene, šķaudīšana, nieze, elpas trūkums un smaga dzīvību apdraudoša reakcija - anfilakse. Tādēļ, jābūt ļoti uzmanīgiem, iespēju robežās, veicot pretgripas vakcinācu šādiem pacientiem, jāpiesaista alergologs.

Alerģija pret želatīnu nav bieži sastopama, bet, ja cilvēkam ir aizdomas, ka viņam šāda alerģija ir, viņš noteikti ir jāpārbauda uz šo alerģiju pirms potes veikšanas.

 

Pirmavots: American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI) (2013, November 8). Allergic to gummy bears? Be cautious getting the flu shot. ScienceDaily. Retrieved December 10, 2013.