PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Eiropas kardiologi tiekas Parīzē - papildināta ziņa

Doctus
No 27. līdz 31. augustam Parīzē risinās Eiropas kardiologu kongress - pasaules līmeņa pasākums par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, ārstēšanu un pētījumiem. Šajā kongresā lielākoties diskutē par strīdīgiem jautājumiem kardioloģijā, ir daudz diskusiju starp speciālistiem.

Eiropas kardiologu asociācijas logo Eiropas kardiologu asociācijas logo
Eiropas kardiologu asociācijas logo
Kā stāsta Doctus medicīnas redaktore Santa Rozīte, kura atrodas kongresā Parīzē, viens no diskusiju jautājumiem ir -vai sirds magnētiskā rezonanse (MR) aizvietos nukleāros attēlizmeklējumus? Eike Nagel no Londonas saka: noteikti MR sirds izmeklējumus lietos arvien biežāk, jo vēl joprojām nav pilnīgi skaidra saistība starp jonizējošo radiāciju un vēža risku. Savukārt pētījumi par MR saistību ar vēzi ir pārliecinoši un pierāda, ka nav šādas saistības. Juhani Knuuti no Turku universitātes uzskata, ka MR neaizvietos nukleāros testus, jo šobrīd tikai 10% gadījumu izmanto šo diagnostikas veidu. Un nukleārie izmeklējumi šobrīd ir diagnostikas zelta standarts, piemēram, miokarda infarkta gadījumā.
Centrālā ieeja kongresā Centrālā ieeja kongresā
Centrālā ieeja kongresā

Vēl viens diskutabls jautājums - vai lielākā daļa pacientu ar ātriju mirgošanu jāārstē ar katetru ablāciju? Stephan Willems no Hamburgas universitātes Sirds centra saka: jā, bet, uzsverot "lielākajai daļai, nevis 100% visiem", savukārt Douglas L.Packer no Mayo klīnikas saka "nē", jo 80-90% veiksmīga iznākuma teorijā ir tikai 60-70% veiksmes realitātē. Viņš iesaka individuāli izvērtēt visus riskus un ieguvumus.

Pasākuma dalībniekiem ir iespēja ne tikai klausīties kolēģu lekcijas, kas bija sadalītas 11 lielās apakšsadaļās, piemēram, aritmijas, sirds mazspēja, bāzes zinātne, akūti koronāri sindromi, profilakse, rehabilitācija un sports u.tml., bet arī apskatīt izstādi un apmeklēt satelītsimpozijus, kur var iepazīties ar vissvaigākajiem pētījumiem par jaunākās paaudzes medikamentiem.

Izstāde Izstāde
Izstāde

Cita starpā Eiropas kardiologu kongresā Parīzē tiek prezentētas jaunākās perifēras artēriju slimības ārstēšanas vadlīnijas.

Arī vairāki Latvijas kardiologi piedalās šajā kongresā, cerēsim, ka viņi būs uzzinājuši daudz jaunumu, ar ko iepazīstināt Latvijas kolēģus.

Foto: Santa Rozīte un publicitātes foto