PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pirmo reizi vēsturē Latvija ziņoja klīniskos gadījumus Pasaules dermatoskopijas kongresā

R. Karls
Pirmo reizi vēsturē Latvija ziņoja klīniskos gadījumus Pasaules dermatoskopijas kongresā
2015. gada 16. - 18. aprīlī Vīnē, Austrijā notika 4. Pasaules dermatoskopijas un ādas vizualizācijas kongress, kurā piedalījās arī 14 Latvijas pārstāvji ar klīnisko gadījumu ziņojumiem un stenda referātiem. Ieskatu kongresa norisē un aktualitātēm dermatoskopijā sniedz Dr. Raimonds Karls.

Dr. Raimonds Karls Dr. Raimonds Karls
Dr. Raimonds Karls
Neinvazīvas izmeklēšanas metodes pasaulē attīstās ļoti strauji. Pēc PubMed datiem, katru gadu publikāciju skaits sniedzas līdz pat trijiem simtiem. Ja pirmajā pasaules kongresā 2001. gadā, kurā bija iespēja piedalīties, visi dalībnieki sanāca vienā nelielā viesnīcas auditorijā, tad šogad bija gandrīz 1700 dalībnieku, pulcējot 66 pasaules valstu pārstāvjus, t.sk. 14 no Latvijas. Pirmo reizi vēsturē arī Latvija ziņoja savus interesantākos klīniskos gadījumus gan mutiski, gan stenda referātos.

Kongresa lielākā daļa tika veltīta dermatoskopijai, tās pielietošanai dažādām vajadzībām, klasiskais izpildījums ādas jaunveidojumu diagnostikai un diferenciālajai diagnostikai, entodermoskopijai - pielietojums dažādu ādas infekciozo un parazitāro saslimšanu gadījumā, nagu izmeklēšanai - onihoskopijai, galvas matainās daļas saslimšanu diagnostikai - trihoskopijai, īpaša uzmanība tika veltīta arī morfologu apmācībai dermatoskopijai.

Mūsdienu tehnoloģiju un ciparu tehnoloģiju attīstība rada iespēju ādas vizuālizācijai. Kongresā liela daļa tēmu bija veltītas jaunākajiem sasniegumiem ādas optiski koherentās tomogrāfijas, konfokālās lāzermikroskopijas un spektrālās analīzes metodēm. Skaidrs ir viens, metode ir pierādījusi savu vietu 21. gadsimta medicīnā un tai noteikti ir liela nākotne.

Nākamais kongress notiks 2018. gada jūnijā, Grieķijā.