← Atpakaļ

Homeopātija

Marsels Prusts teicis, ka īstais atklājumu ceļš ir nevis kaut kā jauna meklēšana, bet gan skatīšanās uz veco ar jaunām acīm. Tieši šāds ir mana raksta mērķis – pastāstīt par homeopātiju, izmantojot sen zināmas patiesības, ko man izdevies izprast un izmantot 20 gadu ilgajā ārsta homeopāta praksē. Homeopātija kā zinātniska farmakoterapijas metode, ko balsta noteikti likumi un eksperimentālā bāze, ir cieši saistīta ar vācu zinātnieka, ārsta, ķīmiķa, matemātiķa un filozofa Samuela Hānemaņa (Christian Friedrich Samuel Hahneman; 1755-1843) vārdu.


Vēsture

Par homeopātijas dzimšanas gadu tiek uzskatīts 1796. gads, kad žurnālā Jornal der Praktischen Arzneukunde und Wundarzneykunst tika publicēta S. Hānemaņa eseja par zāļu vielas ārstniecisko īpašību jauno izziņas principu un pirmo reizi tika runāts par simile (līdzība) kā par likumu. Tomēr vēsturiski šis princips ir bijis zināms un lietots sen.

Jau 5.-4. gs. p.m.ē. Hipokrats, kas pirmais sāka veidot zinātnisko medicīnu, veselību izprata kā organisma visu spēku harmoniju, to līdzsvaru. Bet slimība tika traktēta kā organisma reakcija, caur kuru notiek zaudētā veseluma atjaunošana. Ja slimības iemesli bija zināmi, pēc Hipokrata domām, ārstam…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti