← Atpakaļ

Tabu tēma – halitoze

Halitoze jeb slikta elpa (sin. ozostomia, stomatodysodia, foetor ex ore, angļu val. - breath malodor, bad breath, oral malodor, vācu val. - Mundgeruch) ir plaši izplatīta: 8-50% cilvēku kādā no dzīves posmiem cieš no sliktas elpas. Tā var parādīties kā vecam, tā jaunam, kā vīrietim, tā sievietei. Jau Senajā Ēģiptē pirmo stundu pēc pamošanās sauca par sliktās elpas stundu. Šajā rakstā kliedēsim mītus par halitozi, izskaidrosim tās iespējamos cēloņus un ārstēšanas iespējas.    


Sliktā elpa rada diskomfortu personiskajās un sociālajās attiecībās. Šo situāciju savā labā izmanto ražotāji, tāpēc tirgus pasaule ir pārpildīta ar dažādu veidu līdzekļiem pret slikto elpu. Produktu klāstā zobu pastas, mēles tīrāmie, mutes skalojamie, košļājamās gumijas, aerosoli, sūkājamās tabletes un dažādi medikamenti. Taču halitoze ir tikai sekundāra problēma, kādas citas saslimšanas sekas. 80-90% gadījumu halitozes iemesls meklējams mutes dobumā, 5-8% gadījumu halitozes cēlonis ir otorinolaringoloģiskas saslimšanas vai arī kuņģa-zarnu trakta problēmas, bet pārējos gadījumos slikto elpu izraisa sistēmiskas slimības, diēta vai…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti