← Atpakaļ

Fizisko aktivitāšu principi dažādām pacientu grupām

Veselība ir fiziska, garīga un sociāla labklājība, valsts un tautas pastāvēšanas un izdzīvošanas dabiskais pamats. [1] Pastāstīt par piemērotu fizisko aktivitāti vienā rakstā ir praktiski neiespējami, jo ikvienā fiziskās aktivitātes līmenī – profesionālais sports, amatieru sports, veselības veicinoša aktivitāte vai ārstnieciskā vingrošana – tai jābūt individuāli piemērotai cilvēkam. Fiziska slodze ir noteikta apjoma un intensitātes fizisko vingrinājumu iedarbība uz cilvēka organismu, bet sporta treniņš ir organizēta un mērķtiecīga fiziskā aktivitāte.


Aktualitāte

Domājot par piemērotu aktivitāti, jāņem vērā dažādi faktori: pacienta vecums, veselības stāvoklis, organisma funkcionālie traucējumi, pārslimotās un pašreizējās slimības vai to kombinācijas, vispārējās fiziskās sagatavotības līmenis, iemaņas sportā (tagadējie un agrākie sporta veidi), fiziskās aktivitātes režīms, motivācija, personīgie mērķi, attieksme, iespējas un ierobežojumi.

No otras puses - tā ir tikai godīga prasība, lai katrs cilvēks savas veselības uzlabošanai un slimību profilaksei nodarbotos ar regulāru fizisko aktivitāti. Latvijā 48% iedzīvotāju apgalvo, ka nekad nenodarbojas ar sportu, bet, piemēram, Somijā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti