← Atpakaļ

Nekomplicētas urīnceļu infekcijas

Urīnceļu infekcijas (UCI) ir viens no biežākajiem ambulatoro vizīšu iemesliem pie urologa. Ja kabinetā ienāk jauna, skaista, veiksmīga sieviete, bet ar skumju atblāzmu sejā un vēl piebilst: “Jūs esat mana pēdējā cerība,” — diezgan droši varu minēt, ka sūdzības būs par biežiem urīnceļu iekaisumiem.


Lai arī literatūrā lasāmi apgalvojumi, ka vidēji katra otrā sieviete vismaz reizi mūžā piedzīvo akūta cistīta epizodi, tas nebūt neatvieglo to dāmu ciešanas, kam problēma atkārtojas atkal un atkal. Tāpēc, manuprāt, tēma Urīnceļu infekcijas ir aktuāla ikviena ārsta praksē arvien no jauna, jo, lai arī zinātne un medicīna attīstās gandrīz vai gaismas ātrumā, dzīve rāda, ka baktēriju mainība un pielāgošanās jauniem apstākļiem — un arī medikamentiem — tomēr ir par soli ātrāka. Tā kā UCI ir biežākais iemesls ambulatori lietotām antibiotikām un mikroorganismu rezistence pret antibiotikām jau sen ir globāli risināma problēma, tad…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti