← Atpakaļ

Kā atpazīt un ārstēt pacientu ar recidivējošu polihondrītu

Grebņeva V., Balčune I. | 2015. gada 5. augusts

Recidivējošs polihondrīts (RP) ir smags, epizodisks iekaisuma stāvoklis, kas skar skrimšļu struktūras - pārsvarā auss, deguna, laringeotraheobronhialās locītavas. Iesaistītas var būt arī acis, kardiovaskulārā sistēma, perifērās locītavas, āda, iekšējā auss, vidussauss un centrālā nervu sistēma.


1923. gadā Jaksch-Wartenhorst aprakstīja pacientu, kam 18 mēnešu laikā attīstījās pakāpeniska perifēru locītavu, ārējās auss, deguna starpsienas, ārējā dzirdes kanāla, iekšējās auss, epiglottis deģenerācija. Viņš tādu stāvokli nosauca par polihondropātiju [1].

1960. gadā Pearson, Kline un Newcomer pārskatīja 12 pacientu slimības gadījumus un recidivējoša polihondrīta klīniskai ainai pievienoja arī sirds priekškambaru austiņas, deguna stapsienas, perifēru locītavu un balsenes, iekšējās un vidussauss, acu, kaulu skrimšļu, trahejas un epiglottis skrimšļa bojājumus. Zinātnieki norādīja, ka pēc dažām iekaisuma epizodēm, skrimslī ieaug…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti