Iespēja ieskatīties Sirds ķirurģijas centra ikdienā

Piektdien, 20. decembrī plkst. 12.00 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, gaitenī starp 15. un 32. korpusu, tiks atklāta izstāde “Viena diena Sirds ķirurģijas centra dzīvē”.

Kā jau vēstīts, šogad aprit piecdesmit gadi, kopš dibināts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs. Šopavasar, 8. maijā Sirds ķirurģijas centrā viesojās fotogrāfs Valters Pelns, lai iemūžinātu parastu darba dienu. Daļa no fotogrāfijām pārtapušas izstādē, kuru apskatīt aicināts ikviens interesents – kolēģi, sadarbības partneri, pacienti un viņu tuvinieki.

 

Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Pēteris Stradiņš uzsver, ka panākumi nebūtu iespējami bez vienotas komandas – ārstiem, māsām, tehniķiem un sanitāriem. Šī jubilejas izstāde ir kā atgādinājums, ka Sirds ķiruģijas centra kolektīvs ik dienu nopietni strādā, lai iedzīvotājiem būtu pieejama vislabākā un vismodernākā ārstēšana tepat Latvijā.

“Vai piecdesmit gadu vienas nozares attīstībā ir daudz? Pasaules medicīnas evolūcijas kontekstā visticamāk nē, bet tas ir pietiekami ilgs laiks vienas ķirurģijas specialitātes attīstībā, ņemot vērā, ka tā dzima nesen – tikai pagājušajā gadsimta vidū. Latvijā nav daudz vienas nozares ārstniecības centru ar tik senu vēsturi, kas tik mērķtiecīgi būtu gājusi līdzi laikam un progresam,” atzīst profesors Pēteris Stradiņš.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs ir vienīgā veselības aprūpes iestāde Latvijā, kur veic sirds un lielo asinsvadu slimību ķirurģisku ārstēšanu – ik gadu vairāk nekā 1100 operāciju mākslīgajā asinsritē. Ārstu kvalifikācija un pieredze reizē ar modernajām tehnoloģiskajām iespējām spēj palīdzēt pacientiem arī ar smagām un kombinētām sirdskaitēm un nopietnām blakus slimībām, šo operāciju rezultāti ir ļoti labi – tie ierindo mūsu Sirds ķirurģijas centru starp labākajiem Eiropā.

Uz augšu ↑
 • Ketogēna diēta iespējams mazina astmu

  Doctus . | 2020. gada 8. aprīlis

  Vai speciāla diēta palīdz pret astmu? Jaunā pētījumā secināts, ka pelēm, kuras uzturā saņēma ketogēno diētu, ievērojami samazinājās iekaisums elpošanas ceļos. Lasīt visu

 • Covid-19: vidēji pasaulē atklāti tikai 6 % no reālā SARS-CoV-2 inficēto skaita

  Doctus . | 2020. gada 7. aprīlis

  Apstiprinātais Covid-19 gadījumu skaits, ko oficiāli paziņojušas valstis un ko plaši komentējuši nacionālie un starptautiskie plašsaziņas līdzekļi, neatspoguļo patieso inficēto skaitu, secināts Getingenes universitātes ziņojumā. Dr. Christian Bommer un profesors Sebastians Vollmer no Getingenes universitātes ir izmantojuši COVID-19 mirstības un dienu skaita līdz nāvei datus no nesena pētījuma, kas publicēts žurnālā The Lancet, lai pārbaudītu oficiālo informāciju. Lasīt visu

 • Regulāras fiziskās aktivitātes svarīgas imunitātei, arī izolācijas laikā

  Doctus . | 2020. gada 2. aprīlis

  Būšana izolācijā bez piekļuves sporta zālēm un sporta klubiem, nedrīkstētu nozīmēt to, ka cilvēki pārstāj sportot, norāda pētnieki. Saglabāt regulāras fiziskās aktivitātes laikā, kad lielākā daļa pasaules ir izolācijā, ir ļoti svarīgi, jo tas palīdz uzturēt veselu imūnsistēmu. Lasīt visu