PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcas Insulta vienība šogad saņēmusi Eiropas Insulta organizācijas programmas “Angels Initiative” augstāko – dimanta – novērtējumu

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
Austrumu slimnīcas Insulta vienība šogad saņēmusi  Eiropas Insulta organizācijas programmas “Angels Initiative” augstāko – dimanta – novērtējumu
Ceturtdien, 23. martā, Milānā Eiropas Insulta kongresa ietvaros norisinājās tradicionālās izcilības balvas „Angels Awards” pasniegšanas ceremonija. Šis ir apbalvojums, ko pasniedz insulta vienībām, kuru darbu starptautiski atzīti eksperti novērtējuši kā augstākajiem standartiem atbilstošu.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienība šogad saņēmusi augstāko – dimanta – vērtējumu. Uz Milānu saņemt balvu devās Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs prof. Guntis Karelis un Insulta vienības neiroloģe Ilga Ķikule.

Prof. Guntis Karelis: „Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad esam pakāpušies soli augstāk un sasnieguši virsotni. Tas ir novērtējums visai mūsu komandai un ļoti laba ziņa pacientiem - akūta insulta gadījumā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ir iespēja saņemt kvalitatīvu un jaunākajām insulta aprūpes vadlīnijām atbilstošu ārstēšanu. Šķiet, ka vairs nav jāstāsta, ka insulta gadījumā laikam ir vislielākā nozīme. Jo ātrāk pacients saņem medicīnisko palīdzību, jo lielāka iespēja, ka insults neatstās nopietnas sekas un pacients varēs atgriezties darbā un ierastajā dzīves ritmā. Cilvēks, kurš saglabā darba spējas un pilnvērtīgs sabiedrības loceklis arī pēc pārciesta insulta, ir mūsu mērķis.”

Rita Rodriges (Rita Rodrigues), „Angels Initiative” projekta vadītāja: „Savu kolēģu un Eiropas Insulta kongresa komitejas vārdā apsveicu jūs ar šīs augstākās balva iegūšanu. Tas ir jūsu apņēmības un ieguldījuma rezultāts. Šī balva ir starptautisks jūsu darba novērtējums!”

Pirms gada Austrumu slimnīcā viesojās Eiropas Insulta organizācijas izveidotās programmas „Angels Initiative” eksperti, lai novērotu, kā un cik ātri slimnīcas personāls sniedz neatliekamo palīdzību pacientiem ar akūtu insultu. Šādas vizītes veiktas jau vairāk nekā 1500 slimnīcās Eiropā, Āfrikā un Āzijā. Eiropas Insulta biedrības pārstāvji Austrumu slimnīcas rezultātus novērtējuši kā vienus no labākajiem.

Biruta Tilgale, Neirovaskulārās nodaļas vadītāja: „Balstoties uz mūsu slimnīcas vērtējumu un ieteikumiem, mēs gadu turpinājām neatlaidīgi un uzcītīgi papildus strādāt un uzlabot insultu pacientu aprūpi. Atkārtoti izvērtējot padarīto, esam gandarīti par saņemto augstāko – dimanta novērtējumu. Tas ir mūsu komandas - saliedētas un zinošas - kopējā darba ļoti augsts novērtējums. Tāpēc saku paldies viesiem kolēģiem, kuri piedalījās un turpina piedalīties šajā darbā.”

Programma "Angels Initiative" izveidota ar mērķi uzlabot palīdzības sniegšanu pacientiem ar insultu Eiropā un visā pasaulē, lai pēc iespējas vairāk pacientu pēc insulta pārciešanas veiksmīgi atveseļotos. Programmas eksperti apmeklē slimnīcām visā pasaulē, lai pārbaudītu, cik ātri un veiksmīgi pacientiem tajās tiek sniegta palīdzība, un vajadzības gadījumā sniegtu ieteikumus pacientu aprūpes uzlabošanai.