PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Grindeļa balva – profesoram Jurim Pokrotniekam

Doctus
Grindeļa balva – profesoram Jurim Pokrotniekam
Grindeļa balva izcilajam gastroenterologam profesoram Jurim Pokrotniekam piešķirta par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā un farmācijā.

"Mana pirmā lielā mīlestība bija gremošanas trakta endoskopija, bet otrā mīlestība – zāļu izpēte un klīniskie pētījumi. Mans skolotājs profesors Nikolajs Skuja reiz teica, ka pētniekam ir jābūt nedaudz dullam, un tas ir pats galvenais! Zinātniekam ir jāizdomā, jāatklāj un jāpierāda tas, ko citi nekad nav redzējuši. Esmu pagodināts par negaidīto nomināciju!" tā J. Pokrotnieks.

Savukārt par nozīmīgu veikumu zinātnē "Zelta Pūces" apbalvojums pasniegts preparāta Mildronāts izgudrotājam, akadēmiķim Ivaram Kalviņam.

Tāpat piešķirtas trīs "Sudraba Pūces" perspektīvākajiem jaunajiem pētniekiem: Marinai Makreckai – Kūkai (par jaunas molekulas darbības principu atklāšanu un pētīšanu, kas nākotnē varētu pasargāt no sirds un asinsvadu slimībām), Kristeram Ozolam (par jaunu fluorescentu savienojumu, kuru nākotnē varētu izmantot, lai pētītu DNS un tā mijiedarbību ar fermentiem), Edijam Vāveram (par jauna savienojuma izpēti, ko varētu izmantot atmiņas traucējumu un demences gadījumā, piemēram, ja ir saslimšana ar Alcheimera slimību).

Foto: no Doctus arhīva