PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa slimnīca arvien bez vadītāja: konkursa noslēgums nesekmīgs (papildināts)

Doctus
Stradiņa slimnīca arvien bez vadītāja: konkursa noslēgums nesekmīgs (papildināts)
Kā 15.jūlijā ziņoja portāls la.lv, lai arī pretendentu atlases uz Stradiņa slimnīcas vadītāja vietu, kas sākās 2010. gada novembrī, ir noslēgusies un ir ticis noteikts labākais pretendents, tomēr izraudzītā slimnīcas valdes priekšsēdētāja no amata ir atteikusies. Līdz ar to slimnīcas vadītāja vieta arvien ir tukša. Šo informāiju pirmdien, 18. jūlijā, apstiprinājusi arī Veselības ministrija.

Latvijas Avīze (LA) raksta: "Veselības ministrijas īpaša komisija no 11 labākajiem pretendentiem, ko tai atsūtīja personāla atlases firma, kas izvērtēja 85 kandidātus, beidzot ir atradusi īsto, vienīgo lielākās slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatam vispiemērotāko personu. Tomēr, izrādās, viss veltīgi – izraudzītā slimnīcas valdes priekšsēdētāja ir atteikusies. Kaut konkurss beidzies jūnijā, acīmredzot ministrija nepubliskoja uzvarētājas uzvārdu tā iemesla dēļ, ka baidījās no iznākuma, kurš ir nekāds. Neoficiāli zināms, ka ministrija veselības aprūpes flagmaņa vadību gatavojās uzticēt ārstei un lielākās pasaules farmācijas firmas Roche Somijas filiāles vadītājai Dacei Oliņai. Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, kura arī bija iekļauta komisijā, neslēpa, ka par uzvarētāju atzītā persona esot bijusi "patiešām lieliska šim augstajam un sarežģītajam amatam", turklāt galvas tiesu pārāka pār saviem konkurentiem. Tomēr, telefoniski sazinoties ar Oliņas kundzi, noskaidroju, ka viņa nupat atteikusies no slimnīcas vadītājas goda un turpinās strādāt Roche."

LA norāda, ka likums valsts kapitālsabiedrību vadītājiem (Stradiņa slimnīca ir valsts uzņēmums) nenodrošina stabilitāti, proti, ja valsts sekretārs, kurš ir kapitāldaļu turētājs, pasaka slimnīcas vadītājam, ka no rītdienas tev jāatbrīvo krēsls, tad tas arī nekavējoties ir jāizdara, turklāt bez kādām sociālām garantijām. Tas ir pretēji normālai garantiju paketei privātā uzņēmumā.

Ziņas pirmavots atrodams šeit.

18. jūnijā Veselības ministrija medijiem izplatīja informāciju apstiprinot, ka konkursa komisijas izvirzītais pretendents uz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu, atteicies no iespējas ieņemt šo amatu, kādēļ konkurss beidzies bez rezultāta. Līdz ar to slimnīcas valdē turpinas darboties divi esošo valdes locekļi - valdes priekšsēdētājs Modris Dzenītis un valdes loceklis Raimonds Bricis.

Veselības ministrija norādījusi, ka plāno nākotnē rīkot jaunu atlases procedūru.