PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa slimnīcas sirds ķirurgu vadībā jaunie ārsti praktizēsies uz cūku sirdīm

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
Stradiņa slimnīcas sirds ķirurgu vadībā jaunie ārsti praktizēsies uz cūku sirdīm
Piektdien, 28.oktobrī, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Johnson & Johnson organizē unikālu mācību semināru. Tā laikā medicīnas studentiem un rezidentiem pieredzējušu ārstu vadībā būs iespēja vingrināties asinsvadu anastamožu veidošanā un sirds vārstuļu implantācijās, izmantojot cūku sirdis.  

Stradiņa sirds ķirurģijas centra vadītājs prof.Romans Lācis uzsver: „Latvijā tiek organizēts unikāls pasākums jauno ārstu apmācībā, sadarbojoties Stradiņa slimnīcas ārstiem un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem un rezidentiem, kas izrādījuši interesi par sirds un asinsvadu ķirurģiju. Tā ir lieliska iespēja topošajiem speciālistiem apgūt un pilnveidot ķirurģiskās prasmes.”

Seminārs ir reģistrēts kā tālākizglītības programma Rīgas Stradiņa universitātē, semināra dalībnieki saņems sertifikātu. Studentu un rezidentu atsaucība ir liela – visas vietas aizpildītas, tiklīdz programma tika izsludināta.

Asinsvadu anastamozes tiek veidotas smagos asinsvadu aizsprostojumu gadījumos, izmantojot materiālu no kāju vēnām. Sirds vārstuļu nomaiņa pret mehānisku vai dzīvnieku valsts izcelsmes vārstuļa protēzi nepieciešama gadījumos, kad tas ir sašaurināts vai dabīgā veidā neslēdzas.

Lekcijas un semināra praktiskā daļa notiks viesnīcā Raddison BLU Daugava, konferenču zālē “Lietuva”.

 

Foto Imants Prēdelis