PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Jauniešiem no 12 gadiem pieejama balstvakcinācija

Doctus
Jauniešiem no 12 gadiem pieejama balstvakcinācija
Freepik
2. marta jauniešiem no 12 gadiem, kas veikuši primāro vakcināciju ar Comirnaty vakcīnām, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos nepieciešamības gadījumā būs iespēja saņemt balstvakcināciju pret Covid-19.

Valsts Zāļu aģentūra ziņo, ka visā ES ir pieņemts juridiski saistošs gala lēmums par vakcīnas Comirnaty izmantošanu balstvakcinācijai no 12 gadu vecuma.

Imunizācijas valsts padomes rekomendācijas nosaka, ka veseliem bērniem un jauniešiem Covid-19 balstvakcinācija šobrīd nav nepieciešama un netiek rekomendēta. Ja medicīnisku vai citu formālu iemeslu dēļ balstvakcinācija vecuma grupā no 12 gadiem tomēr ir nepieciešama, to var darīt atbilstoši EZA atzinumam. ZVA atgādina, ka joprojām tāpat kā pieaugušajiem, arī imūnsupresētajiem bērniem primārā vakcinācija notiek ar 3 devām – pirmā deva, pēc 3- 4 nedēļām otrā deva un pēc 4 nedēļām trešā deva.

Balstvakcinācija jauniešiem no 12 gadu vecuma ar Comirnaty vakcīnu veicama ne ātrāk kā 6 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas. Balstvakcinācija nav nepieciešama, ja pirms, starp vai pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas jaunietim ticis konstatēts Covid-19.