PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

ASV veselības aprūpes darbinieki tērē vairāk veselības aprūpes līdzekļus nekā citās sfērās nodarbinātie

Doctus
Veselības aprūpē strādājošie par 10% biežāk izmanto veselības aprūpes resursus, medicīnas pakalpojumus un ir kopumā ar sliktāku veselību nekā pārējais ASV darbaspēks, ziņo jaunākā pētījuma rezultāti.

Šajā pētījumā tika analizēti veselības riski un veselības pakalpojumu izmantojums 1,1 miljonam slimnīcu darbinieku, salīdzinot viņus ar 17,8 miljoniem citu sfēru darbinieku visā valstī. Pētnieki neanalizēja atšķirību cēloņus, viņi tikai konstatēja faktus. Veselības aprūpes darbiniekiem biežāk nekā citās sfērās strādājošajiem tika diagnosticēta astma, cukura diabēts, sirds mazspēja, HIV, hipertensija un psihiskās saslimšanas, viņi arī biežāk tika hospitalizēti šo saslimšanu dēļ.

Pētnieki atklāja, ka vidējās veselības aprūpes izmaksas vienam veselības aprūpē nodarbinātajam ir 4 662 dolāri gada laikā, tas ir par 538 dolāriem vairāk nekā vispārējā populācijā. Tika atklāts, ka veselības aprūpes darbiniekiem ir arī vairāk uzņemšanas nodaļas apmeklējumu nekā pārējiem nodarbinātajiem. Interesanti, ka veselības aprūpē strādājošie retāk apmeklē savus ģimenes ārstus, tomēr par 22% biežāk viņiem ir nepieciešama neatliekamā palīdzība, un slimnīcās viņi pavada par 18% ilgāku laiku nekā citās sfērās strādājošie.

Kreg Sherbine, pētījuma līdzautors šādu tendenci skaidro ar to, ka veselības aprūpes darbiniekiem ir vieglāk piekļūt dārgajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Viņiem ir vieglāk aiziet uz neatliekamās uzņemšanas nodaļu nekā pie sava ģimenes ārsta.

Vēl viens iemesls šādiem rezultātiem var būt trauksmainā darba vide, neregulārās darba stundas, kādās strādā daudzi veselības aprūpes darbinieki, un tas viss kopā neveicina veselīgu dzīvesveidu.

Sherbine apšauba, ka liela loma slimību attīstībā ir darba videi, ņemot vērā, ka lielākā daļa konstatēto saslimšanu ir ne-infekcijas slimības, piemēram, cukura diabēts un aptaukošanās.

„Informētība varētu būt kā faktors, jo ir zināms, ka hroniskās saslimšanas bieži ir nediagnosticētas. No tā var izdarīt secinājumus, ka veselības aprūpes profesionāļi ir labāk informēti par simptomiem un līdz ar to biežāk meklē medicīnisko palīdzību. Tomēr tas nevar izskaidrot tik lielu atšķirību medicīnas pakalpojumu izmatošanā”, saka pētnieki.

Pētnieki secināja, ka veselības aprūpes sistēmā ar 16 000 darbinieku var ietaupīt apmēram 1,5 miljonus dolāru katru gadu, ja par 1% samazina veselības riskus.

Sherbine atzīmē, ka ir citas nozares ar augstāku risku, piemēram, ražošanas nozarē ir gados vecāki cilvēki un ar sliktāku veselību.

Ņemot vērā pieaugošo finansiālo slogu veselības aprūpē, slimnīcu vadītājiem ir jāpievērš uzmanība šiem jautājumiem, jo algas un pabalsti veido lielas kopējās izmaksas.