PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Britu ķirurgi veiksmīgi atdala ar galvām saaugušus dvīņus

Doctus
Britu ķirurgi sarežģītā un ļoti retā operācijā veiksmīgi atdalījuši divas dvīņu meitenītes, kuras dzimušas Sudānā un piedzimušas ar kopā saaugušām galvām.

Saauguši dvīņi ir ļoti reti sastopami un no tiek tikai 5% ir saauguši kopā ar galvām. Eksperti uzskata, ka apmēram 40% no tiem piedzimst nedzīvi vai mirst dzemdību laikā un vēl trešdaļa nomirst pirmo 24 stundu laikā, tādēļ tiek lēsts, ka izredzes izdzīvot dvīņiem, kas ir saaugušu ar galvām kopā, ir 1 pret 10 miljoniem.

Ritala un Ritaga, kas nākamajā nedēļā svinēs savu pirmo dzimšanas dienu bija pilnīgas III tipa ar galvām saaugušas dvīnes (Total Type III Craniopagus twins), kas nozīmē, ka asinis cirkulējas starp viņu smadzenēm, kas būtiski sarežģīja ķirurgu uzdevumu.

Saskaņā ar ārsta, kurš strādāja ar šo gadījumu, teikto Ritagai bija puse no māsas smadzenēm un asinsrites, no kuras lielākā daļa tālāk plūda uz viņas sirdi, tādā veidā izdarot lielāko darba daļu.

Šī situācija bija dzīvību apdraudoša, jo lielas smadzeņu asinsspiediena izmaiņas var radīt nopietnus neiroloģiskus bojājumus.

„Izdzīvošanas iespējamība šāda veida dvīņiem ir ļoti zema”, teica Dāvids Dunavajs (David Dunaway), plastiskais ķirurgs, kurš vadīja šo atdalīšanas operāciju.

Atdalīšanas operācija tika pabeigta 15.augustā un ārsti uzsver, ka šobrīd ne vienai no dvīnēm netiek novēroti neiroloģiski blakusefekti.

Dvīnītes piedzima Sudānā 2010.gada septembrī un viņu abi vecāki ir ārsti, kas lūdza britu mediķus organizēt, veikt un apmaksāt atdalīšanas operāciju. Ģimene uz Londonu atlidoja aprīlī, jo Ritagai bija radušās problēmas ar sirdi, meitenes ievietoja slimnīcā.

Atdalīšanas operācija tika veikta četrās kārtās. Pirmās divas operācijas tika veiktas maijā, nākamā jūlijā, kuras laikā tika ievietoti audu espanderi un noslēdzošā atdalīšanas operācija tika veikta 15.augustā.

Ļoti drīz vecāku sapnis būs piepildījies un viņi varēs vest mājās divas veselīgas meitenītes.  

Foto no AP Photo Services