PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ekzēmas medikaments dupilumabs efektīvs pret smagu astmu

Doctus
Jaunā pētījumā atklāts, ka grūti kontrolējamas astmas gadījumos efektīvs ir ekszēmas medikaments dupilumabs, tas atvieglo astmas simptomus un uzlabo pacientu spēju elpot. Dupilumabs ir injicējams pretiekaisuma medikaments ekzēmas un hronisku ādas slimību ārstēšanai.

Pētījuma mērķis bija novērtēt, vai dupilumabs ir efektīvs smagas astmas gadījumos. Pētījumam nejaušināti atlasīja 210 pacientus, kuri astmas kontrolei lietoja perorālos glikokortikoīdus, viena pacientu grupa papildus lietoja dupilumabu (300 mg), otra grupa lietoja placebo katras divas nedēļas kopumā 24 nedēļas. Primārais iznākums bija perorālo glikokortikoīdu devas samazināšanās.

Procentuālās izmaiņas glikokortikoīdu devas bija 70,1 % dupilumaba grupā un 41,9 % placebo grupā (p<0,001). 80 % pret 50 % pacientu glikokortikoīdu devu izdevās samaināt par vsimaz 50 %; 69 % pret 33 % devu izdevās samaiznāt zem 5 mg dienā; 48 % pret 25 % pilnībā pārtrauca glikokortikoīdu lietošanu. Neskatoties uz to, ka glikokortikoīdu deva samazinājās, dupilumaba terapija rezultējās arī retākos uzliesmojumos, par 59 % retāk nekā placebo grupā, arī FEV1 bija par 0,22 lielāks nekā placebo grupā. Tomēr jāņem vērā, ka lokālas reakcijas injekciju vietā biežāk tika novērotas dupilumaba grupā nekā placebo grupā (9 % pret 4 %).

Pētnieki secināja, ka pacientiem, kuriem ir glikokortikoīdu atkarīga astma, terapija ar dupilumabu samazina glikokortikoīdu devas, samazina smagu uzliesmojumu biežumu un paaugstina FEV1.

 

AVOTS: Rabe KF, Nair P, Brusselle G, et al. Efficacy and Safety of Dupilumab in Glucocorticoid-Dependent Severe Asthma. New England Journal of Medicine, 2018