PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kādi atvieglojumi veikti ģimenes ārstu prakšu darbā?

Kādi atvieglojumi veikti ģimenes ārstu prakšu darbā?
Freepik
Lai atvieglotu ģimenes ārstu darba organizāciju, Veselības ministrija ieviesusi vairākus atvieglojumus.

Lai atslogotu ģimenes ārstus un viņu prakšu personālu no papildu pienākumiem. šobrīd ģimenes ārsta praksei nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas un kontaktpersonas, ja to neprasa pacienta veselības stāvoklis; nav jāizsniedz veselības stāvokļa izziņas skolām, darba iestādēm pēc karantīnas vai izolācijas, ja inficēšanās bijusi asimptomātiskā vai vieglā formā un 7.dienā personai vairs nav slimības simptomu; nav jāizsniedz nosūtījumi laboratoriskai Covid-19 infekcijas noteikšanai simptomu gadījumos; akūtās stundas tiek organizētas pēc iepriekšējā pieraksta; iespējams atlikt profilaktiskās apskates.

Plānots uzrunāt speciālistus ar lūgumu pašiem izrakstīt nepieciešamos nosūtījumus izmeklējumiem un citu speciālistu konsultāciju saņemšanai, tādējādi atslogot ģimenes ārstu darbu saistībā ar nosūtījumu izrakstīšanu ārstu speciālistu konsultāciju saņemšanai un recepšu medikamentu izrakstīšanai.  Plānots arī atlikt E-veselības pacientu kontaktinformācijas datu ievadi.

Šajā pusgadā paredzēts  arī finansējums papildu darbinieka piesaistei, kā arī piemaksas par iedzīvotāju no 60 gadiem vakcināciju pret Covid-19.