PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

No 2024. gada informāciju par vakcināciju uzkrās E-veselībā

Doctus
No 2024. gada informāciju par vakcināciju  uzkrās E-veselībā
Freepik
Sākot ar 2024. gada 1. janvāri, ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1. janvāra, būs obligāti jāievada valsts E-veselības sistēmā - ziņo Nacionālais Veselības dienests.

Ārstniecības iestādēm E-veselībā obligāti būs jāievada dati gan par valsts apmaksāto, gan maksas vakcināciju. Vēsturiskos vakcinācijas datus iestādes varēs ievadīt sistēmā pēc brīvprātības principa. Iepriekš E-veselības sistēmā bija jāievada tikai dati par veikto vakcināciju pret Covid-19 un gripu. NVD novērojumi liecina, ka daļa ārstniecības iestāžu visu vakcinācijas datu digitalizāciju ir sākusi jau 2023. gadā.

Ja iedzīvotājs vēlēsies pats apskatīt informāciju par veikto vakcināciju, tad to varēs izdarīt, autentificējoties www.eveseliba.gov.lv. Iedzīvotāji, kuri vēlas piekļūt savu nepilngadīgo bērnu vai aizbilstamo datiem E-veselībā, to var izdarīt, autentificējoties www.eveseliba.gov.lv  un pieslēgšanās logā izvēloties lietotāju, par kuru vēlas apskatīt datus.

Turpmāk, pakāpeniski uzkrājoties vakcinācijas datiem, ārstniecības personas nepieciešamības gadījumā varēs ātri uzzināt pacienta imunizācijas stāvokli. Piemēram, ja operatīvi jālemj par  sniedzamās palīdzības apjomu traumas gadījumā, E-veselībā varēs noskaidrot, vai pacients ir vakcinēts pret stingruma krampjiem.